לא הזכיר את היהודים. ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו
לא הזכיר את היהודים. ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודוצילום: Chris Wattie, רויטרס

ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, הוא הפוליטיקאי האחרון שהודיע כי ייאלץ לעבוד מהבית לאחר שאשתו, סופי, הודיעה כי נדבקה בוירוס הקורונה.

טרודו מצטרף לרשימה ארוכה במיוחד של פוליטיקאים, בהם שרים ובכירים רבים בכל רחבי העולם, שנדבקו בוירוס או שהו במחיצת אנשים שחלו בקורונה וכעת נאלצים להישאר בבידוד.

מקור בבית הלבן סיפר כי נשיא ארה"ב דונלד הביע את דאגתו בפני מקורביו לאחר שנפגש עם נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו ומזכיר העיתונות שלו פאביו ויינגרטן באחוזתו בפלורידה. זמן קצר לאחר מכן התברר כי ויינגרטן חלה בקורונה.

בולסונרו עצמו ממתין כעת לתוצאות הבדיקה על מנת לבדוק האם גם הוא נושא את הנגיף. תשעה מחוקקים אמריקאים שהיו בקשר ישיר עם הנשיא טראמפ נכנסו גם הם לבידוד, לאחר שחלקם גם נפגשו לפני כן עם אנשים שנדבקו בוירוס. בתו של טראמפ, איוונקה, הביעה חשש גם היא לאחר שנפגשה עם שר הפנים האוסטרלי, פיטר דטון, שאישר ביום שישי כי נדבק בקורונה. מי שנפגעה במיוחד מהנגיף היא ממשלת איראן.

23 חברי פרלמנט איראניים, בהם שר החוץ לשעבר עלי אכבר ולאייטי, אובחנו כחולים בקורונה. שניים מהם נפטרו בשבועות אחרונים. בצרפת דיווחו מספר חברי פרלמנט, בהם שר התרבות פרנק ריסטר, כי נדבקו בנגיף.

בבריטניה הודיעה שרת הבריאות נדין דוריס כי נדבקה בקורונה. זמן קצר לפני הודעתה, היא נפגשה עם ראש הממשלה בוריס ג'ונסון, שהודיע כי בינתיים אינו סובל מתסמינים. נשיא הפרלמנט האירופי, נכנס לבידוד של שבועיים לאחר שביקר באיטליה בימים האחרונים וישנו חשש כי נדבק.