אורלי לוי אבקסיס
אורלי לוי אבקסיס צילום: פלאש 90

מירב בן ארי, חברת הכנסת לשעבר מטעם מפלגת כולנו, מספרת על דמותה של חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס, וטוענת שלצד האמירות החברתיות שמשמיעה לוי אבקסיס אין מאחוריה רקורד של עשייה משמעותית.

״רבים שואלים אותי פה מה יש לך נגד אורלי לוי ולמה את כותבת נגדה. אני אנסה במספר ציוצים להסביר, יש לי עוד הרבה מה לומר עליה אבל אסתפק בנקודות.למען הסר ספק, אני לא מקנאה בה, הטיעון הזה מגוחך כי באמת שאין במה לקנא, שחררו״, כתבה בן ארי בחשבון הטוויטר שלה.

״‏אחרי עשור של עבודה עם נוער בסיכון הגעתי לכנסת בהערצה לאורלי לוי״, סיפרה, ״מהר מאוד הבנתי שאין קשר בין התדמית הציבורית שהתקשורת יצרה לה לבין המציאות בשטח. אפילו כשניסיתי להיפגש עמה לשיחה בתחילת דרכי היא לא מצאה זמן ונפנפה אותי.

״כשרציתי להקים איתה את השדולה למען נוער בסיכון, היא אמרה שאם היא לא בראש לבד היא לא מצטרפת. מגוחך כי כל הח״כים מקימים שדולות יחד״.

בן ארי ממשיכה לספר: ‏״כשליברמן נכנס לממשלה אחרי שכבר היינו כמעט שנה פנו אלינו ללא הרף שנפנה את ראשות ועדת הרווחה, אלי אללוף הטיל וטו, היא הבינה שהיא לא תקבל שרה או יו״ר ועדה ולכן פרשה מישראל ביתנו. עד היום אני זוכרת כמה איווט נלחם בשבילה, בסוף אורלי כמו אורלי לקחה את המנדט, שלא שלה ופרשה. לא אידיאולוגיה ולא נעליים רק תפקיד שרצתה ולא קיבלה.

״בכל דיון שהיא מגיעה בועדת הרווחה היא נכנסת תמיד באמצע, לא מעניין אותה ש-10 ח״כים יושבים ומחכים לתורם, היא צורחת על היו״ר, על הפקידים, על הח״כים וכמובן לא שוכחת לצלם. לא אשכח איך היא רצתה לזרוק על פולקמן משהו רק כי הוא עצבן אותה בדיון״.

היא תיארה מקרה נוסף שאירע בעת יציאת משלחת חברות כנסת לחו״ל. ״באותו זמן החוק של ⁦קארין אלהרר ומיכל רוזין עלה במליאה. היא הצמידה את החוק שלה אליהן (כשאתה מצמיד אתה נסמך על עבודת הח״כ הראשון שהגיש) והח״כיות ביקשו ממנה שתעביר אותו במליאה כדי לא לפספס את הטרומית. היא עלתה לדבר במליאה, הציגה את החוק לא הזכירה את הח״כיות האחרות שעשו את כל העבודה והוציאה הודעה לתקשורת.

״ראינו את הכל מחו"ל ולא האמנו. שום מילה למי שעשה את כל העבודה מול המשרדים, כלום, את אורלי מעניין רק אורלי. ולסיום יש מדד המשמר החברתי, נכון הוא לא פיקס אבל הוא בהחלט בודק מי הצביע ולמה. היא תמיד יוצאת אחרונה במדד ותכלס למה? הרי בסוף את סיעה עצמאית, את יכולה להצביע לכל דבר בעד, אבל כשאת לא טורחת להגיע למליאה ככה זה נראה והכי קטע זה שהיא הייתה מעלה הצעות חוק בכל יום רביעי ואז או שהיא לא הייתה מגיעה או שהיא פשוט הורידה אותם ולא הצבענו כי הבטיחו לה משהו מהקואליציה.

״לסיכום: ברור לי שהתקשורת מחבקת אותה בגלל המראה והייחוס המשפחתי שלה, ברור לי שהמפלגה שלי ובעיקר כחלון, יפעת, אללוף, פולקמן ועוד היינו הנמסיס שלה כי כל מה שהיא חלמה, אנחנו עשינו. כל מאבק חברתי שהובלנו: נכים, קשישים, חד הוריות ועוד היא פשוט לא הייתה שם. ‏תשאלו את עצמכם מה ההישג הכי גדול שלה אחרי כל כך הרבה שנים בכנסת. ספוילר: כלום״, כתבה מירב בן ארי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו