מועצה אזורית שומרון משביתה גם את הגנים

ראש המועצה קורא לראש הממשלה להשבית את הגיל הרך בכל הארץ, "לעצור את התפשטות הקורונה ולגמור עם הסיפור תוך שבועיים"

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ח באדר תש"פ

ישיבת בלשכתו של דגן
ישיבת בלשכתו של דגן
צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הורה להשבית החל ממחר (ראשון) בבוקר את כל 167 הגנים במועצה. זאת לאחר הערכת מצב עם צוות מטה המשק לשעת חירום ומנהלי האגפים הרלוונטים.

"עצירת התפשטות נגיף הקורונה היא צו השעה", אומר דגן, "אין הבדל בין בתי ספר לגנים מהבחינה הזו. אין סיבה לסכן את הגננות וגם לא את הילדים".

"אני קורא לראש הממשלה לעשות פעולות דרסטיות כדי לעצור את התפשטות נגיף הקורונה בישראל תוך 14 יום, ולהשבית גם את כל החינוך לגיל הרך. מרגע שמשביתים מוסדות חינוך אין הגיון בהשארת חלקם בעבודה ובמגע עם עשרות ילדים מדי יום".

במכתב לתושבים כתב "אנחנו מודעים היטב למשמעות של צעדים אלו אבל בכדי להבטיח את שלומם של הילדים בחרנו לנקוט משנה זהירות נוסף.

ישראל כולה ואנחנו בפרט מתמודדים לראשונה עם מגיפה בהיקפים שטרם הכרנו. כעת עלינו לנהוג באחריות ובקור רוח. המועצה האזורית שומרון פתחה את מטה החירום שלה בתחילת השבוע, והודיעה על שורת צעדים לישובים לעצירת התפשטות הנגיף.

מדי יום נפגש מטה החירום הכולל את הצוותים המקצועיים של הבטחון, דוברות, האגף לשירותים חברתיים הנותן מענה רגשי למבודדים ולקהילות ואגף ישובים ומתנ"ס המלווה את הנהגות הישובים אל מול משבר הקורונה. בשומרון כ-200 מבודדים ו-9 חולים בקורונה כולם מאושפזים בבתי החולים".

במועצה האזורית שומרון 5000 ילדי גנים ו 12,000 תלמידים בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, כולם כאמור ישבתו החל ממחר בבוקר.