אורן אור ביטון נטש את מפלגת תל״ם של משה יעלון: ״זו לא הדרך״

״זה לא התלם בו התחייבנו לבוחר ולעצמנו לצעוד בו. לא רק ירדנו מן המסילה, גם התרחקנו ממנה מאוד, עד לבלי שוב וללא הכר״.

ערוץ 7 , י"ט באדר תש"פ

אורן אור ביטון נטש את מפלגת תל״ם של משה יעלון: ״זו לא הדרך״-ערוץ 7
משה (בוגי) יעלון
צילום: מירי שמעונוביץ

אורן אור ביטון, איש מפלגת תל״ם, החליט לפרוש מהמפלגה שהקים ח״כ משה בוגי יעלון והשתלבה ברשימת כחול לבן, לאור המגעים בין מנהיגי הרשימה למפלגות הערביות.

במכתב ששיגר לחבריו בתל"ם כתב ביטון כי ״בפתחם של ימים לא פשוטים כעם וכיחידים, אל מול איום לא נודע ומצב חסר תקדים - כזה שמפחיד כל אדם בר דעת בכל מקום בעולם כרגע, חשבתי שזה הזמן של כולנו להתעלות מעל הפוליטיקה הקטנה והמכוערת שהיתה מנת חלקם של כולנו בבחירות.

״תל"ם הוקמה כתנועה לאומית ממלכתית, אולם התנהלותה מאז הבחירות רחוקה מאוד לצערי גם מלאומיות וגם מממלכתיות״.

לדבריו, ״העדפת הפרת הבטחת הבחירות בעניין הרשימה המשותפת, על פני הפרת ההבטחה לשבת בממשלה עם יריב פוליטי שקיבל את אמונם של מיליוני אזרחים במדינת ישראל - היא לא רק חרפה, אלא כשל ערכי ומוסרי חמור״.

ביטון מוחה על העובדה שראשי כחול לבן, ביניהם יאיר לפיד, בני גנץ ומשה יעלון, מעדיפים שיתוף פעולה עם תומכי טרור אנטי ציוניים היושבים בכנסת. ״זהו אובדן דרך מוחלט. זה לא התלם בו התחייבנו לבוחר ולעצמנו לצעוד בו. לא רק ירדנו מן המסילה, גם התרחקנו ממנה מאוד, עד לבלי שוב וללא הכר.

״לאור התנהלות זו, לא אוכל להמשיך להיות חבר בתנועה וברשימתה. צר לי שאלו הם פני הדברים, אבל נעשו ונעשים כאן דברים שלא ייעשו - בזמן של משבר לאומי ועולמי אמיתי. לא זו הדרך, לא זה התלם בו היינו צריכים לצעוד בימים אלו״.

ביטון הדגיש בפני חבריו: ״אני עדיין מעריך את כולכם מאוד, אני מודה לכולכם על החוויה של השתייכות לקבוצת אנשים איכותית כזאת. מי יתן ותוכלו להשפיע כדי להחזיר את הנהגת התנועה והמפלגה למסילה בעתיד, כדי שאולי - רק אולי - יוכל הציבור לסלוח לנו על הונאתו ערב הבחירות״.