עו"ד אליעד שרגא: "התורה מרחיקה אותנו משוחד"

התנועה לאיכות השלטון ממשיכה בהפגנה מול בית הנשיא. יו"ר התנועה מסביר בראיון לערוץ 7 מדוע אסור לאפשר לנתניהו להישאר בראשות הממשלה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט באדר תש"פ

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, המפגין כבר 11 יום עם חברי תנועתו מול בית הנשיא בירושלים, קורא שלא להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה הבאה.

"אנחנו יושבים פה 11 יום. נתקלנו באלימות קשה מאוד שתורגמה גם לאלימות פיזית. חבל לי ששיח השנאה הזה אוחז וחובק אותנו יום יום ושעה שעה", ציין שרגא בראיון לערוץ 7.

שרגא סיפר, "אנחנו כבר 30 שנה ברחוב, התחלנו נגד שמעון פרס והתרגיל המסריח, המשכנו עם דרעי, צאלים ב' ואהוד ברק, היינו כאן בעניינו של אריק שרון, עזר וייצמן, פואד בן אליעזר ואהוד אולמרט, וכל הצדיקים לרוחב כל החזית"

"אנחנו בסך הכל מהדהדים את הנורמה שנתניהו קבע בשנת 2006 שראש ממשלה שעל כתפיו כתבי אישום לא יכול לכהן ולהמשיך לא מבחינה מוסרית ולא מבחינה עניינית כראש ממשלה", הוסיף.

שרגא התייחס גם למהלך שהביא לדחיית משפטו של ראש הממשלה, "הלילה עם ישראל ראה מה קורה כשיש ראש ממשלה מנוגד עניינים שממנה אדם המכונה שר משפטים שלוקח סמכות ומתקן תקנות ופוגע בסוגיות משפטיות".

במסר לציבור הדתי ציטט שרגא את הפסוק מספר תהילים, "מי יעלה בהר ה'? נקי כפיים ובר לבב", וציין, "תורת ישראל תמיד הרחיקה אותנו משוחד. זאת דת ישראל, זאת האמונה שלנו, כיהודים אנחנו צריכים להקיא מאיתנו את המושחתים".