כדורסל
כדורסלצילום: פלאש 90

סנונית ראשונה בדרך להכרעת יתר מפעלי הספורט בספורט הישראלי? מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, בראשותה של הילה קניסטר בר דוד, החליטה היום (ראשון) להקפיא את עונת המשחקים 2019/20 ולסיים את פעילותה לאלתר, לאור משבר הקורונה וההנחיות של משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט.

ההחלטה התקבלה בדיון משותף עם ראשי איגוד הכדורסל בהשתתפות היו"ר עמירם הלוי, המנכ"ל יעקב בן שושן והגזבר נאור גלילי ובהסכמה טלפונית עם ראשי קבוצות ליגת העל, כאשר ההחלטה נפלה מתוך דאגה ואחריות לבריאות השחקניות, המאמנים והצוותים המקצועיים.

לפיכך סוכם כי הקבוצה שסיימה במקום הראשון בטבלת הליגה, בתום שלושת הסיבובים, מכבי עירוני רמת גן תוכרז כאלופת המדינה לעונת 2019/2020, וסגניתה היא מכבי בנות אשדוד שסיימה במקום השני.

לגבי שאלת היורדת לליגה הלאומית הוחלט כי זו תוקפא ובכך הפועל פתח תקוה תישאר בליגה עונה נוספת. סוכם עוד שהקבוצה שתסיים במקום הראשון בליגה הלאומית תהיה זכאית לשחק בעונה הבאה בליגת העל, ואם אכן תצטרף יהיו בליגת העל לנשים בכדורסל 11 קבוצות.

עוד סוכם, כי מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, תמליץ בפני הנהלת איגוד הכדורסל, לקיים את משחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה לנשים שהיו אמורים להתקיים השבוע, בנובמבר 2020, בתחילתה של עונת המשחקים הבאה.

יו"ר מנהלת הליגה הילה בר דוד סיכמה עם ניר אלון, יו"ר ארגון השחקנים כי השחקניות הישראליות יצאו לחופשה ללא תשלום, בגלל הסיום המוקדם של העונה, כדי שיוכלו לקבל את החזר שכרם עד סוף העונה מהביטוח הלאומי.