הכרעה לגבי המשך הליגות - ביום שלישי

במסיבת עיתונאים אינטרנטית, הודיע יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון כי ביום שלישי יתקבלו החלטות כיצד לנהוג לגבי המשך עונת 2019/20

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט באדר תש"פ

הכרעה לגבי המשך הליגות - ביום שלישי-ערוץ 7
חסון. ביום שלישי יכריז על סיום העונה?
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

האם עונת 2019/20 של ליגת העל בכדורגל תסתיים בקרוב עוד לפני מועד סיומה המקורי? במסיבת עיתונאים אינטרנטית שנערכה היום (ראשון) התייחס יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון לגבי שאלת השאלות - המשך קיום משחקים בליגת העל בכדורגל ובכלל בחודשים הקרובים.

מסיבת העיתונאים נערכה בשידור אינטרנטי בשל הוראות משרד הבריאות והנחיות ראש הממשלה מחשש להתפשטות נוספת של נגיף הקורונה ובה התייחס חסון לערפל בו מצויים כל קבוצות הכדורגל הישראלי - מליגת העל ועד החובבנים.

"כולנו מבינים שאנחנו בעיצומו של משבר בסדר גודל עולמי. לחלק גדול מהשאלות עדיין אין לנו תשובות. עד יום חמישי היה המצב לוט בערפל, לא ידענו את ההשלכות. כרגע כמעט כל הליגות באירופה נעצרו וכך גם כל הליגות בישראל לפי הנחיות משרד הבריאות. כרגע השאלה היא מתי הליגות יתחדשו".

על פי דברי חסון, ביום שלישי עשויה להתבהר התמונה כולה בכל הקשור לעונת המשחקים הנוכחית, כאשר "ביום שלישי הקרוב כל נציגי אופ"א וההתאחדויות ידונו לגבי ההשלכות. בשלב הזה אף אחד לא יודע מה ההחלטות לגבי עתיד העונה".

לא רק הליגות השונות נמצאות בעלטה כי אם גם הנבחרות השונות שחלקן היה אמור להתכונן לטורניר היורו הקרוב שאמור היה להתקיים בקיץ כמו גם משחקי הפלייאוף בו הייתה אמורה נבחרת ישראל לקחת חלק בניסיון להעפיל סוף סוף לטורניר אירופי גדול. "אולי הטורניר יידחה לחורף, לשנה הבאה או אולי יתבטל לגמרי. כל הליגות מסונכרנות עם תאריכים בינלאומיים ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם מנהלת הליגות ואופ"א", אמר חסון.

"נכון לרגע זה אין מידע על משחקי הפלייאוף, אבל לנוכח ההתפתחות יש סבירות לא קטנה שמועד המשחק ישתנה. טרם ידוע למתי, אבל זה הכיוון אליו אנחנו הולכים".

"זה מגה משבר עולמי שטרם ידוע מה ההיקף שלו, יש השלכות ספורטיביות וכלכליות ואנחנו בעיצומו של המשבר. כל קבוצה מתנהלת באופן עצמאי, אבל המשבר הזה בכל המשק, בכל אירופה וכנראה בכל העולם. תהיה פגיעה בכדורגל העולמי והישראלי. בשלב הזה ננסה להבין את היקף הנזק, את עוצמתו ואז את ההשלכות שלו. גם בעלי הקבוצות בליגות המקצועניות נפגעים, אנחנו בקשר עם משרד האוצר ומשרד הספורט על מנת לקבל סיוע מהמדינה", אמר חסון והוסיף - "אנחנו חלק מתוך ממשלה שנקראת פיפ"א ואופ"א ויש לזה השלכות. בעונה סדירה כל הקבוצות חייבות לסיים את הליגה עד מאי על מנת להתכונן למפעלים האירופאים. ככל שאופ"א תיתן דחייה על מנת לאפשר ולסיים את העונה הסדירה, כך יפעלו גם בכדורגל הישראלי".

לשאלה כיצד הוא היה מעדיף לסיים את העונה הנוכחית אמר חסון כי "השאיפה שלנו היא מתווה מזורז של משחקים פעמיים בשבוע על מנת לנסות לסיים את העונה עד הקיץ, ברגע שנקבל כמובן אישור לכך בסיום המשבר ממשרד הבריאות. המטרה היא לצמצם את הפגיעה הספורטיבית, אבל דרוש בעניין הזה אישור של אופ"א ופיפ"א להאריך את מועד סיום העונה. לוחות הזמנים שאולי תציג אופ"א כבר ביום שלישי ינחו את ההתאחדות בקבלת ההחלטות לגבי כלל הליגות. ניוועץ בכל השותפים ונקבל את ההחלטות מתוקף הסמכות התקנונית הבלעדית של ההתאחדות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il