בנימין נתניהו
בנימין נתניהו Photo by Yonatan Sindel/Flash90

הרשות השופטת הודיעה הערב (ראשון) כי ההחלטה לדחות את הדיון הראשון במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התקבלה על ידי הרכב השופטים, ואף גורם פוליטי לא מעורב בהחלטה.

משפטו של ראש הממשלה היה אמור להיפתח ביום שלישי הקרוב בבית המשפט המחוזי בירושלים. במענה לשאלת ערוץ 7 האם גורם פוליטי התערב בהחלטה נמסר מהרשות השופטת כי ''הדברים חסרי שחר. הרכב השופטים בתיק קיבל את ההחלטה באופן עצמאי, משיקולים עניינים ועל פי שיקול דעתו בלבד''.

הדיון הראשון במשפט, שנועד להקראת כתב האישום, נדחה ל-24 במאי בשעה 15:00. "נוכח התפתחויות הנוגעות להתפשטות נגיף הקורונה, ובשים לב להנחיות העדכניות שניתנו ולהכרזה על עבודת בתי המשפט במתכונת חירום, החלטנו לבטל את הדיון הקבוע", כתבו השופטים בהחלטתם.

במהלך הלילה האחרון הכריז שר המשפטים אמיר אוחנה על מצב חירום מיוחד בבתי המשפט ובלשכות ההוצאה לפועל למשך 24 השעות הקרובות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

אוחנה הדגיש כי ''ההחלטה אמש על מתכונת פגרה ל-24 שעות התקבלה בתיאום עם היועמ"ש ומנהל בתי המשפט, כפי שאישרה היום במכתב הנשיאה חיות. מי שקיבלו את ההחלטה בעניינו של רה"מ – שנקבע ליום ג' – הם שופטי ההרכב, בלי שום מעורבות של הדרג הפוליטי''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו