פרוש לנשיא: להכריז יום תפילה

בפגישתה עם נשיא המדינה המליצה יהדות התורה על ראש הממשלה בנימין נתניהו למרות שמספרית כבר הוכרע הרוב לטובת בני גנץ

מיכל לוי , י"ט באדר תש"פ

פרוש לנשיא: להכריז יום תפילה-ערוץ 7
מאיר פרוש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במסגרת סבב הממליצים במעון נשיא המדינה נועדה הערב (א') סיעת יהדות התורה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין.

בפגישתה עם נשיא המדינה המליצה יהדות התורה על ראש הממשלה בנימין נתניהו למרות שמספרית כבר הוכרע הרוב לטובת בני גנץ.

ליצמן אמר לנשיא: "אנחנו ממליצים על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה". הנשיא ענה לו: "יש לנו שני בנימין". ליצמן בתגובה: "אני מכיר רק אחד".

נשיא המדינה אמר לשר הבריאות יעקב ליצמן נציג יהדות התורה: "בשנים הקודמות כשהגיעה הספירה ל61, נפל הפור. כך קרה לפני שהגעתם הנה. יחד על זאת העם משווע לאחדות רחבה ככל האפשר ואנחנו יודעים כמה היא נדרשת".

הנשיא הוסיף, "לכן ביקשתי מגנץ ונתניהו להגיע לפגישה כאן הערב לפני שאפרסם את המובן מאליו מפני שהמתמטיקה קובעת גם בפוליטיקה".

סגן השר פרוש אמר לנשיא כי יש לקבוע 'יום תפילה' לרגל מצב החירום השורר במדינה. "אני מצטרף לדברי חבריי בהמלצה על נתניהו. אני מבקש לנצל את דבריי כאן ליד הנשיא, מה שהאלוף חיים הרצוג עשה כמרגיע הלאומי בששת הימים ונחמן שי כמרגיע הלאומי במלחמת המפרץ, נתניהו עושה בצורה טובה, אבל צרם לי שעד עתה שם ה' לא הוזכר. אני מבקש מהנשיא שיכריז על יום תפילה כפי שהנשיא טראמפ הכריז על היום כיום תפילה לאומי שיציל אותנו מהמגפה הזו".

ח"כ אורי מקלב אמר לנשיא המדינה: "אסור לשכוח כי מעבר לתוצאות הבחירות היה דרך קשה עד לבחירות, היה קיטוב בעם, הציבור החרדי סבל מההכפשות וההשמצות, צריך לעשות פעולות למגר את זה".

עוד הוסיף מקלב, "מה שעומד לפנינו זה לא רק משבר הקורונה אלא שנה שלמה של הסתה וקיטוב בעם, זה דורש פעולות של אחדות, העם היהודי תמיד ידע להתלכד בשעות הקשות אנחנו יודעים להתאחד וכעת אנו לא רואים את זה, במקום להזדהות עם כלות הבוכות ביום חופתם אנו רואים אנשים עצובים על דחיית משפטו של נתניהו".