אבי דיכטר לראשי כחול לבן: ''תתעוררו, האלונקה כבדה''

סגן שר הביטחון אבי דיכטר: גנץ, לפיד, אשכנזי ובוגי, זהו הזמן להיפרד מרגשות האנטי ביבי, ולהתחבר לחשיבה הרציונאלית והממלכתית.

אבי דיכטר , י"ט באדר תש"פ

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: שמואל אדלר

גנץ ושות', חלבתם את הקורונה עד הסוף, הנגיף כבר לא יכול לעמוד בעומס שהטלתם על הכתפיים שלו. אתם מאשימים את נתניהו בדחיית משפטו למרות שהשופטת היא זו שהחליטה, ואתם הרי יודעים שנשיא בית המשפט יכול להחריג את הדיון ולהחליט אחרת. אבל התעלמתם מזה.

האשמתם את ביבי שהוא מחריף את האמצעים מטעמים פוליטיים. שכחתם שבאיטליה ובספרד יש עוצר מוחלט. ישנן מדינות שנקטו בסקנציות הרבה יותר חמורות כדי להתמודד עם הקורונה.

אתם דוחים את הקמתה של ממשלת חירום לאומית ומעדיפים להישען על הרשימה המשותפת שחבריה הם תומכי טרור.

אתם דוחים את הקמתה של ממשלת חירום לאומית, ומעדיפים להישען על הרשימה המשותפת שחבריה הם תומכי טרור. מה תאמרו לאזרח שלא שעה לצעדי הזהירות שהממשלה הנחתה ונדבק בקורונה?

לשמחתי הציבור בכללו כולל אנשיכם מבין שהנחיות ראש הממשלה נתניהו והנחיות המשרדים והגופים שמנהלית את המערכה בקורונה, הן הנחיות מצילות חיים ומצמצמות משמעותית את הסיכוי להידבק בקורונה

הצעדים הקשים אך המדודים לצד המשמעת של כלל האזרחים הם הגורם העיקרי במניעת המגיפה מלצאת משליטה. לעומת זאת אתם בכחול לבן יצאתם מכלל שליטה. איבדתם את חוש האחריות הלאומית ונדבקתם בחיידק 'רק לא ביבי', גם כשהציבור מרגיש ואומר 'מזלנו שיש לנו בעת הזאת את בנימין נתניהו'

חזרתי היום מסיור במחסני המזון, ואני אומר לכם שאין שום מחסור במזון ולא צפוי להיות מחסור כזה. המערכות ומשרד הבריאות בראשן, מעדכנות את ההנחיות כדי להתמודד בצורה הכי נכונה שאפשר בנגיף הקורונה, כל עוד לא פותח חיסון כנגדו.

גנץ, לפיד, אשכנזי ובוגי, זהו הזמן להיפרד מרגשות האנטי ביבי, ולהתחבר לחשיבה הרציונאלית והממלכתית. בשעת חירום שכזו, במאפיינים שלא ראינו מאז קום המדינה, הציבור כולו כולל מי שתמך בכם, מצפה שתצטרפו לממשלת חירום לאומית בראשות נתניהו כדי לשאת בנטל הכבד.

כל כך הרבה דברים נאלצנו להזיז הצידה, ורק שנאתכם לביבי נותרה על כנה? תתעוררו, האלונקה כבדה, הזמן קצוב ונגיף הקורונה דוחק. ביחד ננצח אותו''.