נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: טל עוז, משרד הביטחון

שר הביטחון ויו"ר ימינה נפתלי בנט מתח ביקורת חריפה בישיבת הממשלה על מיעוט הבדיקות לגילוי חולי קורונה, ודרש מיד לשנות את המדיניות ולהרחיב לאלתר את כמות הבדיקות.

על פי הדיווח בחדשות 12, בנט אמר כי "התפיסה הנוכחית של בדיקות קורונה מדגמיות בלבד היא שגיאה נוראה. אנחנו עומדים על 600 בדיקות ביום, צריך להגדיר יעד של 10,000 עד 15,000 בדיקות ביום. המדינות ה'טובות' עושות בדיקות המוניות ושולחות נשאים לבידוד תוך השארת המשק בפעילות סדורה, אצלנו לצערי עושים הפוך: בדיקות מועטות ו'מועכים' את האוכלוסיה".

עוד הוסיף בנט: "אני מבקש לשנות מדיניות מיד ולתת למערכת הביטחון את האחריות לביצוע. מערכת הבריאות מעולה, השר מעולה, המנכ"ל מעולה, אבל משרד הבריאות צריך להיות 'המוח' ומערכת הביטחון 'הגוף'".

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות שנכח בדיון, השיב לשר בנט: "לא צריך משטר צבאי בשביל בדיקות. כרגע אנחנו מסתדרים טוב, לא רואה צורך לשנות".

לאחר הדברים הללו, פנה בנט לנתניהו ואמר: "ראש הממשלה, אתה תחליט. אני אומר לכם שמפספסים כאן את הדבר הכי חשוב".

בנט לא חיכה להחלטת ראש הממשלה והפעיל את מערכת הביטחון כדי להגדיל באופן משמעותי את מלאי הבדיקות. שר הקליטה יואב גלנט מהליכוד טען אף הוא שמערכת הביטחון צריכה לקחת פיקוד.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מדיניות הבדיקות בארץ נקבעת על ידי טובי המומחים. היקף הבדיקות בישראל יהיה דומה לדרום קוריאה תוך מספר ימים. לצערנו, במהלך המשבר לא מעט גורמים מסחריים מנסים למכור למערכת הציבורית בדיקות לא נחוצות. חשוב לעבוד עם שיטה מתוקפת מדעית".

תיעוד: חיטוי הכנסת לפני ההשבעה דוברות הכנסת - עדינה ולמן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו