ליאון עם בעלי העסקים
ליאון עם בעלי העסקים צילום: דוברות

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, זימן ללשכתו כמה בעלי עסקים מקומיים מאיגוד ״מסעדנים ירושלמים חזקים״, כדי לשמוע מהם על מצב העסקים וההתמודדות הכלכלית עם מגפת הקורונה.

בפגישה השתתפו גם מנכ״ל העירייה איציק לארי, יועץ ראש העיר עופר איובי, מנהל האגף לקידום עסקים אמיר חכימיאן, יו״ר ועד סוחרי השוק טלי פרידמן, יו״ר הרל״י אייל חיימובסקי והממונה על התיירות אילנית מלכיאור.

בעלי העסקים תומר מור, איציק קדוש, מרכוס גרשקוביץ, אורי נבון ונועם ריזי הציגו מסמך המונה מספר דרכי פעולה שלדעתם יסייעו למרבית בעלי העסקים לצלוח את המשבר הקשה.

בין ההצעות: עצירה מוחלטת של תשלום היתרים על כיסאות, שולחנות ושילוט, ביטול ארנונה לעסקים לזמן קצוב ודחיית תשלומים ל-60 יום, עצירה מוחלטת של תהליכים משפטיים מול בעלי עסקים בסעיפי רישוי, הקלה משמעותית בפיקוח וקבלת עזרת מהעירייה בהקמת מערך משלוחים לבתי אוכל.

ראש העיר ליאון אמר בראשית דבריו כי הנושא קרוב לליבו והוא כואב את כאבם של בעלי העסקים שבשל נגיף הקורונה נמצאים בסיטואציה קשה שלא ידעו מימיהם.

לאחר מכן הבטיח ראש העיר לעשות כל שביכולתו על מנת לסייע לבעלי העסקים הן בסעיפים שנכתבו על ידם והן באמצעים נוספים.

את דבריו חתם ליאון בהבטחה שריגשה את הנוכחים בפגישה: ״אצא בקריאה לבעלי הנכסים לגלות סולידריות ולהקל עליכם ועל כלל בעלי העסקים בעיר. זה צו השעה. הצלחתכם היא הצלחת ירושלים״.

חברי איגוד ''מסעדנים ירושלמים חזקים'' הודו לראש העיר על הזימון למפגש ועל האוזן הקשבת לצרכיהם ובתום המפגש אמרו: ״אנו מודים לראש העיר משה ליאון על המפגש הנעים שהתקיים הערב בלשכתו, שמחים מהסולידריות שהפגין לאורך כל הדיון ומלאי תקווה כי מסמך הדרישות שהצגנו לו ולמנכ״ל העירייה הערב אכן יקרום עור וגידים ובכך נוכל לעבור את המשבר הקשה מאוד שפוקד אותנו ומאיים על חייהם של רובם המכריע של בתי העסק בירושלים''.

ליאון אמר להם: ״אני מודה לכם בעלי העסקים על החוסן שאתם מגלים לאורך כל תהליך ההתמודדות עם הקורונה, נמשיך לעמוד לצידכם ולתמוך ככל שניתן. אני מבטיח כי לא אפסיק לבקר אתכם במקומותיכם בכל עת, בלי קורונה וגם בעתיה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו