קורונה בישראל
פרופ' סיגל סדצקי: בידוד מונע התפשטות

הממונה על שירותי הבריאות טוענת שמשרד הבריאות נוקט בגישה רצינית ומסבירה כי אסטרטגיית הבידודים היא החשובה ביותר לעצירת המגפה.

ערוץ 7 , כ' באדר תש"פ

פרופ' סיגל סדצקי: בידוד מונע התפשטות-ערוץ 7
פרופ' סיגל סדצקי
צילום: לע"מ

הממונה על שירותי הבריאות בישראל, פרופסור סיגל סדצקי, סיפרה על ההיערכות הישראלית לביצוע בדיקות לאיתור חולי קורונה, והדגישה כי לצד הבדיקות חשוב יותר להמשיך במדיניות הבידוד הביתי.

בראיון לחדשות 12 נשאלה סדצקי האם היא מרוצה ממספר הבדיקות המבוצעות כיום, והשיבה: "זו שאלה מורכבת. השאלה היא את מי אנחנו רוצים לבדוק קודם כל. נכון להיום אנחנו רוצים את מי שהוגדרו כקבוצת סיכון – כלומר אנשים שחזרו מחו"ל ופיתחו סימפטומים.

"קבוצה נוספת היא קבוצה שהייתה במגע עם אחרים שפיתחו סימפטומים. הקבוצה האחרונה שהתחלנו לבדוק היום למעשה, אלו אנשים שמאושפזים בבית חולים עם דלקת ריאות או מצב נשימתי קשה. מצד שני בודקים גם בקהילה מדגם של אנשים עם חום ועם דלקות ריאה".

''ההערכה היא שישנם כמה חולים בקהילה שלא איתרנו אבל מעריכים שזה לא הרבה. עדיין לא ניתן למצוא אותם על ידי סיקור מאד נרחב בקהילה", הסבירה פרופ' סדצקי.

היא סיפרה: ''אנחנו עובדים על הגברת כמות הבדיקות. עדיין נשאלת השאלה את מי רוצים לבדוק. אנחנו לא נמצאים באותו מקום שקוריאה נמצאים, הם התחילו את המחלה חודש לפנינו. שמים יותר מדי משקל על בדיקות – זה מאד חשוב, אני לא מקלה בכך ראש, אבל הדבר החשוב הוא שהאסטרטגיה של הבידודים, אנחנו למעשה מקדימים בה.

''גם במצב שאנחנו לא חושבים שיש מקרים קהילתיים או שיש מעט מאד – מה שחשוב הוא שהאנשים הנכונים יהיו בבידוד. ככה מונעים התפשטות".