אמה של רנה שנרב: אנחנו מאבדים את אפקט ההרתעה

בבית המשפט העליון מתנהל היום (שני) דיון בבקשת המדינה להרוס את ביתו של המחבל קאסם שיבלי חבר החוליה שביצעה את הפיגוע במעיין דני בו נרצחה רנה שנרב הי"ד.

הדיון מתקיים בפני השופטים פוגלמן, ברון ווילנר. ערוץ 7 שוחח עם ההורים של רנה הי"ד, הרב איתן ושירה שהגיעו לבית המשפט והסבירו על חשיבות הריסת הבתים לצורך חיזוק ההרתעה.

שירה שנרב אמרה: "שוב אנחנו כאן כשכמעט כל המדינה מושבתת כדי לחיות, גם אנחנו כאן מאותה סיבה - כדי לחיות. שאפשר יהיה לצאת לטייל ולחזור הביתה בשלום, לכן אנחנו פה".

האם השכולה סיפרה כי על אף הזמן הרב שחלף מאז האירוע בתי המחבלים עדיין עומדים: "השבוע ימלאו שבעה חודשים מאז שזה קרה. חבל על הזמן, אנחנו מאבדים את אפקט ההרתעה היו חמישה חברי חוליה ועוד אנשים מעליהם ובינתיים רק שני בתים נהרסו. אנחנו מקווים שהריסת הבתים תיכנס לתאוצה".

הרב איתן שנרב הזכיר על הרקע של המחבל ומשפחתו שאת ביתם מבקשים להרוס, "אנחנו פה כדי לחזק את ההרתעה של עם ישראל. הרוצח שהיום דנים האם להרוס לו את הבית הוא זה שתצפת עלינו כשנכנסנו למעיין, ראה אותה והחליט לרצוח אותה. אמא של הרוצח הזה הואשמה ועומד נגדה כתב אישום על הסתה, אח של הרוצח הזה מואשם בהסתה. המשפחות שלהם מעודדות אותם. החברה שלהם מעודדת אותם ואנחנו רוצים ומבקשים שתפסיק ההסתה ויפסיק הרצח הזה. זה כמו נגיף שמתפשט ופוגע במדינת ישראל וצריך להפסיק את זה ולחזק אותנו ואת עם ישראל".

עו"ד מוריס הירש המייצג את המשפחה אמר, "נקווה שהדיון יהיה קצר ושההחלטה של בית המשפט תנתן במהרה לאפשר סופית את הריסת הבית. כל יום שעובר והבית הזה עומד על תילו - זו פגיעה בהרתעה של מדינת ישראל, כל גם לגביי ביתו של ראש החוליה. לא ברור לנו מדוע הבית הזה עדיין עומד על תילו. צריך לקחת בחשבון שכל יום שהמחבלים הרוצחים הנתעבים האלה יושבים בבית הכלא הם מרוויחים כסף מרשות הפלסטינית שמשלמת להם עשרות אלפי מידי חודש. הם מרוויחים וזה פוגע בהרתעה".