מחשב נייד
מחשב נייד istock

בעולם של היום המחשבים הפכו להיות צורת התקשורת האולטימטיבית, אשר רק הסמארטפונים הצליחו להתעלות עליה.

במציאות שמדברת על מחשב נייד לכל תלמיד, דסקטופ לכל עובד, עמדות עגינה לעבודה מהבית, עמדת מחשב או לפטופ לכל בן משפחה וכד' ניתן לומר בוודאות כי מחשבים נמצאים בכל מקום והם רק ימשיכו, ישתדרגו וישתלבו בכל רבדי החיים.

אחת השאלות שנשאלת הכי הרבה בכל חנות מחשבים ובפורומים הרבים של תחום המחשבים והטכנולוגיה, היא איזה מחשב לרכוש. הכוונה היא בדרך כלל, האם לקנות מחשב נייח או נייד וכמובן של איזו חברה או מותג. על מנת לענות על השאלה, מומלץ ראשית לבחון את הצורך ואופן השימוש. האם יש צורך ממשי שהוא יהיה קל ונייד על מנת שיהיה פשוט לנוע איתו, או האם אין כוונה להזיזו מנקודה אחת ואז מומלץ לרכוש מחשב שולחני.

כאשר נכנסים לחנות מחשבים ניתן להתבלבל מההיצע והשפע, אך הכוונה נכונה של אנשי מקצוע ושאלת השאלות הנכונות יסייעו לבחירה המטיבית והפרקטית של מחשב אשר יספק את כל הצרכים והדרישות. מכיוון שקיימים מספר רב של מחשבים עם ייעוד שונה ומודולים מגוונים, חשוב לדעת במדויק מה הצורך, אופן השימוש, התוכנות והאפליקציות הנדרשות ומכאן סוגי החומרה והתוכנה הרצויים.

ניתן לראות כי ישנם מקצועות הדורשים מחשב חזק במיוחד, עם זיכרון מוגבר ואפשרויות התקנה מגוונות של תוכנות וחומרות. זה כולל למשל מעצבים גרפיים, אדריכלים, אנימטורים, עורכי סרטים ועוד אמנים ויצרני עבודות ויזואליות למיניהם. אלה, זקוקים מחשב מאסיבי עם זיכרון גדול ואפשרות הגדלה נוספת, הארד דיסק חזק התומך בתוכנות גרפיקה, וידאו ואודיו ומדיות נוספות, המייצרות קבצים כבדים. מחשבים אלה גם דורשים מסכים איכותיים בעלי רזולוציה גבוהה לצפייה מיטבית של התוצרים.

בדומה למעצבים, גם גיימרים וחובבי משחקי מחשב זקוקים למחשב חזק עם מעבד איכותי, לוח אם וזיכרון מורחבים. עבורם מחשב שניתם למקסם את הצפייה בו הוא הקריטי ביותר וכרטיס מסך איכותי הוא מאסט. וגם עבורם נדרש מסך גדול עם רזולוציה מיטבית ליצירת חוויה אולטימטיבית.

לעומתם, מי שזקוק למחשב ללימודים באקדמיה, לשימוש ביתי או לעבודות משרדיות פשוטות, יכול להסתפק במחשב נייד בעל מערכת הפעלה סטנדרטית המספקת חבילת אופיס בסיסית שניתן להרחיבה בהתאם לצורך. במידה ונדרשת ניידות חשוב להקפיד על איכות הסוללה ומשקל נמוך של המחשב.

כמובן שנוסף על כל הפרמטרים הטכניים, שני הדברים שבסופו של דבר יקבעו האם לרכוש דסקטופ או נייד ושל איזה מותג, הם הנוחות והמחיר. יש אנשים שאינם אוהבים לעבוד על מחשב נייד, הם זקוקים למקלדת הרחבה ולמרחק של המסך, לעומתם יש אנשים שאוהבים את הקומפקטיות והיכולת לעבוד מכל מקום ובכל מקום, יש את חובבי הגאדג'טים שעפים בכל כניסה לחנות מחשבים ורק מחכים שיצא הדגם החדשני של המותג שהם אוהבים. וללא ספק יש גם את התקציב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו