מחלוקת בליכוד על מסמך "בלוק הימין"

אנשיו של ראש הממשלה ביקשו להחתים את חברי בלוק הימין על קריאה להקמת ממשלת אחדות, אך יו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר הודיע שהוא מתנגד.

ערוץ 7 , כ' באדר תש"פ

מיקי זוהר
מיקי זוהר
צילום: חזקי ברוך

אנשיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקשו להחתים הבוקר (שני) את כל 58 חברי הכנסת של בלוק הימין על מסמך שבו הם קוראים ליושבי ראש כחול לבן, העבודה ומרצ לחבור לממשלת אחדות או ממשלת חירום.

המסמך כולל את שני המתווים שהציג אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו, לממשלת חירום או ממשלת אחדות.

"אנו קוראים לכם לגלות אחריות לאומית וערבות הדדית, להניח את המחלוקות בצד ולפעול יחד למען כלל הציבור. זוהי אינה עת חרמות, כי אם זמן לשילוב זרועות", נאמר במכתב.

אולם, בתוך הליכוד ישנה התנגדות להחתמה על המכתב, בין היתר מצידו של יו"ר הסיעה, ח"כ מיקי זוהר, שטען כי מדובר בקריאה שגויה.

"ההתנהגות של כחול לבן וחבריהם מהרשימה המשותפת אינה עולה בקנה אחד עם ערכי מחנה הימין ואינה מראה שום סימני אחדות אלא ההפך", מסר זוהר.

לדבריו, "הניסיון שלהם להחלפת יו"ר הכנסת וההתבטאויות המבישות שלהם כנגד ראש מחנה הימין אוסרת עלינו לשתף עימם פעולה, הציבור מבחין היטב בהתנהלות ההרסנית והמסוכנת שלהם ואני סבור שהוא יבהיר זאת היטב בקלפי. בע"ה בקרוב מאוד, עם ישראל יראה להם את הדרך למקום אליו הם באמת משתייכים - לאופוזיציה".