פירקו רובים והעבירו לרשות משטרת ישראל

משטרת ישראל, מצ"ח ושירות הבטחון הכללי חשפו רשת סחר בחלקי נשק ואמל"ח שכללה קשר בין חיילי צה"ל לאזרחים ולתושבי הרשות הפלסטינית.

חקירת מערכת הביטחון זכתה לכינוי "אחים לנשק" וממנה עלה חשד כי חיילי צה"ל סוחרים יחד עם אזרחים בתחמושת ובחלקי נשק אשר מועברים לשטחי הרשות הפלסטינית.

באמצע חודש דצמבר האחרון סיכלה יחידת מג"ן (מודיעין גבולות נגב) הברחת אלפי כדורי תחמושת לרשות הפלסטינית, כאשר רכב פרץ את מחסום "מיתר" ונעצר על ידי השוטרים. עם התקדמות החקירה הסמויה עלה כי ישנו קשר בין אירוע זה לבין החקירה הסמויה המתנהלת.

בפעילות מבצעית משותפת למצ"ח ולמשטרת ישראל ובשילוב לוחמי מג"ב מיחידת המסתערבים ולוחמי יס"מ, נעצרו במהלך החקירה 21 חשודים מעורבים – חיילים, אזרחים ופלסטינים.

מהחקירה עלה כי החיילים גנבו תחמושת רבה מרשות הצבא ואף גנבו חלקי נשק צבאיים תקניים והחליפו אותם בחלקים מזויפים, תוך שהם מנצלים את נגישותם לנשק ואת מקצועם כנהגים על מנת להעביר את האמל"ח.

מעצרם של החשודים האזרחים הוארך מעת לעת ועם תם מלאכת החקירה אתמול הוגשה כנגדם הצהרת פרקליטות מחוז דרום בדבר הגשת כתב אישום כנגדם ומעצרם הוארך עד היום אז יובאו פעם נוספת. בבית הדין הצבאי במחוז דרום יוגשו היום כתבי אישום נגד החיילים החשודים. פרקליטות מחוז דרום תגיש כתבי אישום נגד האזרחים.

ממשטרת ישראל והמשטרה הצבאית נמסר כי "תיק זה נחקר וטופל בשיתוף פעולה ושילוב של כלל הזרועות - ימ"ר נגב, יחידת מצ"ח והשב"כ בליווי צמוד של פרקליטות מחוז דרום והפרקליטות הצבאית, פעולות חקירה מורכבות ומתוחכמות הובילו לפיענוח המקרה ולסיכול הוצאת אמל"ח מצה"ל והעברתו לגורמים בלתי מורשים. משטרת ישראל וצה"ל ימשיכו לפעול לגילוי עבירות בנשק ויפעלו ללא לאות על מנת למגר תופעות אלה".

מטעם הסנגוריה הצבאית, המייצגת את מרבית החיילים שנחקרו בפרשה, נמסר כי "בחקירת גורמי הביטחון הופעלו אמצעים קיצוניים ובעייתיים, ביניהם מניעת מפגש עם עו"ד במשך כעשרה ימים. כבר במהלך החקירה שוחררו מספר מלקוחותינו לאחר שנמצא כי אין בסיס לחשד בעניינים. הסנגורים הצבאיים ילמדו את חומרי החקירה שהועברו באופן חלקי רק היום ויפעלו בכל האמצעים הנדרשים לייצוג ושמירה על זכויותיהם של החיילים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו