בנט סירב להיפגש עם גנץ: קודם תתנער מהמשותפת

לאחר קבלת המנדט שוחח יו"ר כחול לבן עם עמיר פרץ ואביגדור ליברמן וסיכם להיפגש אתם. גנץ שוחח גם עם בנט, דרעי וליצמן שסירבו להיפגש

ערוץ 7 , כ' באדר תש"פ

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, שוחח בצהריים (שני) עם יו"ר ימינה ושר הביטחון, ח"כ נפתלי בנט בעקבות קבלת המנדט להרכבת הממשלה.

מכחול לבן נמסר, "גנץ עידכן כי בכוונתו לפעול להקמת ממשלה רחבה ככל הניתן שתתמודד עם האתגרים המשמעותיים של מדינת ישראל בעת הזו. גנץ הזמין את בנט להיפגש ואמר לו כי הוא נכון לסייע לו ככל הנדרש בתפקידו בעת הזו".

מימינה נמסר, "השר בנט קרא לגנץ להיכנס עוד היום לממשלת חירום לאומית בראשות בנימין נתניהו על מנת לצלוח את משבר הקורונה, ולאחר מכן תשוב המערכת הפוליטית אל המצב הנוכחי".

עוד נמסר מימינה, כי "שר הביטחון אמר לגנץ כי לא ייפגש עמו כל עוד מפלגתו לא תתנער מתמיכתה של הרשימה המשותפת תומכת המחבלים".

גנץ שוחח גם עם יו"ר יהדות התורה, שר הבריאות יעקב ליצמן, אשר הודיע גם הוא לגנץ כי הוא מסרב להיפגש עמו ועם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי שהשיב לגנץ כי ש"ס מיוצגת על ידי הבלוק.

מלשכת ליצמן נמסר, "בשיחתו הבהיר השר ליצמן כי כל עיסוקו בימים אלה כשר הבריאות נתון למאבק הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה, למען בריאות אזרחי ישראל, וכי אינו עוסק בשום דבר פוליטי אחר. השר ליצמן הדגיש כי בתיאום עם חברו לראשות הסיעה ח"כ גפני, יהדות התורה מאוחדת בתמיכתה ברה"מ נתניהו כחלק מבלוק הימין וכי כל בקשה לפגישה יש לתאם מול השר יריב לוין כמרכז בלוק הימין".

מוקדם יותר שוחח גנץ עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן ועם יו"ר העבודה-מרצ עמיר פרץ, וסיכם עם כל אחד מהם בנפרד להיפגש בקרוב.