נדחתה הסמכת השב"כ לסייע במשבר הקורונה

ועדת החוץ והביטחון טרם הצביעה על בקשת הממשלה להסמכת שב"כ לסייע בנושא הקורונה וממליצה להמשיך לדון בנושא בכנסת ה-23.

ערוץ 7 , כ' באדר תש"פ

גבי אשכנזי
גבי אשכנזי
צילום: קובי ריכטר/TPS

ועדת המשנה הזמנית למודיעין ושירותים חשאיים, של ועדת החוץ והביטחון הזמנית, בראשות ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן), דנה היום (שני) בצהריים בבקשת הממשלה להסמכת שירות הביטחון הכללי לסייע במאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה החדש".

הדיון הופסק בבשל השבעת הכנסת ה-23 וטרם סיימה הוועדה את דיוניה בנושא מורכב זה.

הוועדה התכנסה לדיון זמן קצר לאחר שהגיעה בקשת הממשלה לוועדה, ובמהלך הדיון שמעה את מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, את ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, סיגל סדצקי, וכן את המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי.

זאת, במטרה ללמוד לעומק את הבקשה, לשמוע את גורמי המקצוע, ולאפשר לחברי הכנסת לבחון את נחיצותה, היקפה ונקודת האיזון המתבקשת בין שמירת בריאות הציבור לשמירת זכויות הפרט.

יו"ר הוועדה וחבריה הביעו מורת רוח מכך שהבקשה הגיעה לוועדה רק היום בשעות הצהריים, ועל אף זאת עשו מאמצים רבים ללמוד את הנושא החשוב ולדון בו בלוח הזמנים הדחוק.

הוועדה נאלצה להפסיק את הדיון וחבריה אשר חשו כי הנושא החשוב לא מוצה ונותרו סוגיות רבות, אשר דורשות המשך דיון והעמקה, ועל כן החליטו, כאמור, שלא להצביע על בקשת הממשלה.

במקביל המליצו חברי הוועדה כי עם הקמת הכנסת ה-23 תוקם ללא דיחוי ועדת חוץ וביטחון, וועדת משנה למודיעין ושירותים חשאיים, על מנת שניתן יהיה להמשיך ולהשלים את הדיון החשוב בהקדם ובאופן מידי.

כמו כן, לבקשתו של יו"ר הוועדה, ועל דעת חבריה, הוחלט כי באופן חריג ביותר לוועדת משנה, הרי שחלק מן הדיון יהיה לא חסוי, באופן בו פרוטוקול חלק זה של הדיון יהיה גלוי לעיון התקשורת והציבור.