השר בנט
השר בנטצילום: טל עוז, משרד הביטחון

בתום התייעצות ביטחונית אישר שר הביטחון נפתלי בנט צעדים נוספים ביחס לשטחי הרשות הפלסטינית ורצועת עזה במטרה לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה.

בנוגע ליהודה ושומרון, החל ממחר (רביעי) תותר כניסת פועלים וסוחרים פלסטינים רק לסקטורים חיוניים למשק, בתחומים הבאים: בריאות, חקלאות, סיעוד, ובניין. תחומים נוספים יוגדרו בהתאם לצורך פרטנית על ידי משרד הביטחון ורח״ל.

כניסת הפועלים תתבצע תוך הלנתם למשך חודש-חודשיים בישראל. ההלנה, על כל היבטיה, תהיה באחריות המעסיקים, בכפוף להתחייבויות שיסוכמו מול מערכת הביטחון. נדגיש כי מדובר רק בעובדים המחזיקים באישור ביטחוני מטעם שירות הביטחון הכללי.

בנט הורה להמשיך במעבר הסחורות כבשגרה, וכן להמשיך את הסגר על מרחב העיר בית לחם. בנוסף, נמשך איסור כניסת ישראלים לשטחי A ו-B, למעט מקרים חריגים באישור פרטני.

שר הביטחון הורה להשאיר את הסגר על רצועת עד להודעה חדשה. מעבר הסחורות כרם שלום ימשיך לעבוד כבשגרה.

ההחלטות התקבלו בתיאום עם צה"ל, מתפ"ש, מל"ל ושב"כ, ובהתייעצות עם שרת הבינוי והשיכון, ד״ר יפעת שאשא ביטון, ואושרו ע"י ראש הממשלה.

השר בנט מסייר באחת ממלוניות הבידודטל עוז, משרד הביטחון

נציין כי היום (שלישי) יצא לדרך פרויקט ''מלונות הקורונה'' שיזם שר הביטחון בנט. מדובר על מלוניות החלמה קהילתיות לנשאי נגיף הקורונה במצב קל.

המלונות שנבחרו הם דן פנורמה בתל אביב ומלון דן בירושלים. ייפתחו מלונות נוספים בהמשך.

״אני מודה לפיקוד העורף ולמשרד הבריאות על שיתוף הפעולה. חזון שביום שישי האחרון היה נראה שאפתני ורחוק - מתחיל לפעול. הדרך להיאבק בהתפשטות הקורונה היא בשיתוף פעולה, בהגדלת הבדיקות ובמעבר לבידוד והחלמה קהילתיים״, אמר בנט.