בהנחיית רון חולדאי:
עיריית תל אביב אישרה הקלות לעסקים לאור התפשטות הקורונה

יינתן פטור מתשלום אגרות בגין העמדת שולחנות וכיסאות. אושרו הקלות בתשלום הארנונה לכלל בעלי העסקים, המוסדות והעמותות.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

ועדת הכספים של עיריית תל אביב-יפו אישרה את הצעת ראש העירייה רון חולדאי להעניק הקלות לבעלי העסקים בעיר.

ההקלות ניתנות לאור התפשטות נגיף הקורונה ובהתאם להוראות משרד הבריאות שהובילו לפגיעה נרחבת בעסקים.

ועדת הכספים של עיריית תל אביב-יפו אישרה מתן פטור מתשלום אגרות בגין העמדת שולחנות וכיסאות ו/או בגין העמדת פרגוד. הפטור יינתן לעסקים אשר יוכיחו כי נסגרו בהוראת משרד הבריאות ולא עשו שימוש בשטח הרחוב.

בנוסף יינתן פטור מתשלום אגרת היתר לילה. הפטור יינתן לעסקים אשר יוכיחו כי שינו את מתכונת פעילותם בהוראות משרד הבריאות ולא פתחו את עסקם בשעות שצוינו בהיתר.

תקופת הפטור של ההקלות הללו תיקבע על ידי מנכ"ל העירייה, בהתייעצות עם גזבר העירייה והיועץ המשפטי, בכפוף להוראות משרד הבריאות.

כמו כן, עיריית תל אביב-יפו מרחיבה את ההקלות בתשלום הארנונה לכל העסקים, המוסדות והעמותות בעיר כך שתשלום הארנונה לחודשים מרץ- אפריל 2020 יידחה באופן אוטומטי וללא ריבית וישולם ב-1 למאי.

בעלי עסקים המעוניינים לפרוס את תשלום הארנונה המדובר, יוכלו להגיש בקשה לפריסה של עד 6 תשלומים החל מיום ראשון, ה-22 במרץ. הבקשה לקבלת ההקלות תתאפשר באתר העירוני החל מתחילת שבוע הבא.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "העסקים בעיר תל אביב-יפו מהווים את עמוד השדרה של הכלכלה העירונית. אנו קשובים למצוקתם של בעלי העסקים ולכן החלטנו על צעדים שיסייעו לעסקים לצלוח את תקופת המשבר הראשונה. בצד האישור במוסדות העירייה היה חשוב לייצר הסכמות כלליות לנושא בקרב ראשי הערים הגדולות בישראל. בעת הזו, ערכי הסולידריות ושותפות הגורל בין ראשי הערים הן בעלות חשיבות גדולה בצליחת המשבר״.