נשאית הקורונה בבידוד ילדה בן: "תנו לי להחזיק אותו"

רוני מקריית יערים היא האישה הראשונה שילדה בזמן שהייה
בבידוד, "ראיתי אותו כמה שניות, צילמתי תמונות ולקחו אותו ממני. אפס מגע".

ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

נשאית הקורונה בבידוד ילדה בן: "תנו לי להחזיק אותו"-ערוץ 7
לידה
צילום: istock

רוני, אישה מקריית יערים שנדבקה בנגיף הקורונה, היא האישה הראשונה בישראל שילדה תחת מגבלות הבידוד.

בריאיון לישי שנרב בגלי צה"ל היא תיארה את שהתרחש מהרגע שהבינה כי נחשפה לחולים מאומתים ועד ללידה: ״אמרתי שהכל יהיה בסדר, ובכל מקרה לא יצאתי מהבית. במוצאי שבת הגיעה הבשורה שטלטלה אותי, הם כולם נדבקו, הורים ו-5 ילדים. מיד באותו רגע התקשרתי למד״א ואמרתי שאני מתחננת, שיבואו לבדוק אותנו כי אני בחודש תשיעי״.

ביום ראשון שלאחר מכן, פונתה רוני באמבולנס לבית החולים, כשהיא ללא ליווי, פרט לצוות רפואי, ממוגן בחליפות: ״הורידו אותי צוות שלם, ומריצים אותך שמה עם מאבטחים מקדימה ואז הגענו לחדר ניתוח ישן כזה (שהוסב לחדר לידה)״.

על הלידה עצמה סיפרה: ״ביחד בנינו את החדר, כאילו היה שם ציוד אבל אתה יודע זו פעם ראשונה, ופתאום הרבה דברים לא עובדים והרבה דברים לא ברורים והן בעצמן עם החליפות האלו. גם אני כמובן עם מסכה כל הלידה״.

רוני תיארה את רגע לידת הרך עם ציוד המגן: ''התינוק יוצא, המיילדת אומרת לי 'מזל טוב נולדה לך בת'. ואני אומרת לה 'מה?!' ואז היא אומרת, 'אה לא לא, זה בן'. אני ראיתי אותו כמה שניות, הספקתי לקחת 2 תמונות ולקחו אותו ממני מיד החוצה. אפס מגע״.

התינוק נמצא בפגיה ומטופל באופן צמוד. על אף שהאם נשאית של הנגיף, התינוק נבדק לקורונה ונמצא נקי: ״הפחד היה שמכמה שניות שהוא היה איתי, הוא נדבק מהאוויר״.

האם והתינוק צפויים להעביר את הזמן הקרוב בנפרד, במסגרת בידוד. עם זאת החלו להיבחן אפשרויות לאחד בין השניים. את הריאיון חתמה רוני במילים: ״רק תיתנו לי להחזיק אותו, אני מקווה שימצא פתרון״.