עופר עיני
עופר עיני פלאש 90

עופר עיני, לשעבר יו"ר ההסתדרות, שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב-103FM על המצב הכלכלי של אזרחי מדינת ישראל בעקבות ההגבלות מחשש להתפשטות נגיף הקורונה.

לדבריו יש דרך לסייע לתושבים: "יש קרן חירום שיושבת בבנק ישראל של כ-150 מיליארד שקל, צריך לתת לאזרחים תמיכה כלכלית היום כדי שיוכלו להתמודד עם היום שאחרי. הכסף יחזור למדינה בצורות אחרות.

''גם אם מתבקש לסגור חלק גדול מהמשק, יש חובה לממשלה למצוא פתרונות לרגע הזה וגם ליום שאחרי, הממשלה תצטרך להכניס את היד לכיס עמוק כדי שאותם עסקים קטנים והעובדים יוכלו להתמודד עם התקופה של אחרי הקורונה".

עיני מסביר את החשש: "כמות המפוטרים תעבור את המאתיים אלף, האבטלה תגדל, זה יהיה פשוט קטסטרופה. בחלק הזה לא נערכים נכון, לא עושים מספיק. עובדי המדינה מפילים את ההוצאה החלקית על ביטוח לאומי וחוסכים את המיליארדים, מילא שהם היו מוציאים את התקציב למגזר הפרטי ולעצמאים, מילא, אם אתה משקיע היום והרבה אתה חוסך לך את כאב הראש ביום שאחרי הקורונה".

עיני מצייר תמונה שחורה: "עוצמת המשבר תלך ותגבר ותגיע לממדים שעסקים יקרסו, אנשים ימצאו את עצמם במצב שהם לא יוכלו לקנות אוכל. אנשים שמשלמים ביטוח לאומי ומס הכנסה, ברגע הזה המדינה צריכה לעשות בשבילם. הייתי שופך כסף לתוך הכלכלה, ויש להם ספיירים, מה שהם יתינו היום הם ירוויחו מחר".