רשות השירות הלאומי: הכסף יועבר

מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי ראובן פינסקי ביקש מעמותת עמינדב לשלם את הקצבה המגיעה למתנדבי השירות הלאומי.

ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

רשות השירות הלאומי: הכסף יועבר-ערוץ 7
משכורת
istock

עמותת ''עמינדב'' הודיעה למתנדבות השירות הלאומי כי לא יקבלו את המשכורת לחודש מרץ בשל הפלונטר הפוליטי, והעובדה שלא קמה ממשלה בישראל.

מדובר על ''דמי כיס'' חודשיים הנעים בין 500 ל-880 שקלים, אותם מקבלות מדי חודש בנות השירות הלאומי.

רננה קלוגהפט, אחת המתנדבות, סיפרה: ''לפני כמה ימים קיבלנו הודעה על כך שבשל המצב בממשלה אנחנו עוד לא מקבלות משכורת.

''אני יודעת שיש בנות שחיות רק על הדמי כיס האלו מחודש לחודש. בחישוב פשוט - לא קיבלת משכורת = אין לך כסף בחשבון. אנחנו מודעות למצב של הממשלה אך אנו מודעות גם לעובדה שרק ב'עמינדב' לא משלמים כרגע משכורות לבנות השירות''.

קלוהגפט מוחה על הפגיעה במתנדבות שמשקיעות את כל כולן למען עם ישראל, ''בתור בנות שירות שמשקיעות מזמנן כמה שיותר כדי לתת למדינה, לתת לעם ישראל- שבתות, חגים, שבועות שלמים, אנחנו חשות באי צדק ובחוסר אכפתיות מוחלט.

''לא ברור איך מנהלי העמותה יכולים ללכת לישון בשקט כשיודעים שכל כך הרבה מבנותיו לא מקבלות משכורת שאתם בעצמכם מכנים אותה 'דמי כיס'", הוסיפה.

מעמותת עמינדב נמסר בתגובה: ''עמינדב כעמותה שמובילה את השירות הלאומי כ-40 שנה, מצטערת על המצב שנוצר בשל אי העברת כספים ממשרדי ממשלה שונים כבר מספר חודשים. אנו עובדים יחד עם רשות השירות הלאומי האזרחי ועם משרדי הממשלה השונים בכדי שדמי הכיס יעברו ביומיים הקרובים.

''כעמותה המחזיקה אלפי תקנים בשירות הלואמי, אנו הראשונים להעריך את בנות השירות ואת עשייתן בכל התחומים. במיוחד בימים אלו של משבר, ניכרת חשיבותן של בנות השירות ועל כן אנו פועלים במירב המאמצים להסדיר את הנושא", לשון התגובה.

מאוחר יותר נמסר כי מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי ראובן פינסקי ביקש מעמותת עמינדב לשלם לאלתר את הקצבה המגיעה למתנדבי השירות הלאומי.

"המתנדבים היקרים הפועלים במערכת הבריאות ובחזית החברתית לא צריכים לסבול מהעובדה שמדינת ישראל מתנהלת ללא תקציב מאושר מזה שנה", אמר פינסקי.

במקביל, פנה פינסקי בימים אחרונים לחשבי המשרדים הממשלתיים ולחשב הכללי בתביעה לשלם מיידית לעמותות את המגיע להן. פינסקי בישר כי ככל הנראה התשלומים למתנדבים יתבצעו כבר מחר או מחרתיים.