דבורה גונן
דבורה גונןצילום: דוד הוכברג

דבורה גונן ששכלה את בנה דני הי"ד זועמת על כוונתה של מפלגת כחול לבן להקים ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת.

"זה פשוט מזעזע כל פעם מחדש לראות איך חלקים מבני עמי מנסים למצוא הצדקה לפשע ולחטוא לעם שבחר בהם", אמרה בשיחה עם ערוץ 7.

"אני מתגוררת בעיר לוד ולא ברמת אביב וחיה חיים משותפים עם ערבים ואין לי שום התנגחות עם האוכלוסייה הערבית אבל מפה ולנהל מו"מ עם אנשים שמתנגדים למפעל הציוני ולא מאמינים במדינה יהודית - זה פשע".

"לשמוע אותם אומרים שהם מצטרפים לגנץ לא מאהבתם אליו אלא משנאת נתניהו זה לא מפחיד? איך גנץ סומך עליהם? מדובר בתומכי טרור. אני לא מבינה איך עדין יש להם זכות לכהן כחברי כנסת כאנשים שלא מאמינים בחוק יסוד פשוט שישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי".

האם השכולה לא אומרת נואש, "זה אף פעם לא אבוד. אני בחרתי בחיים וגם הבן שלי דני היה אופטימי ובחר בחיים ואני מתפללת שלחץ שלנו כמשפחות שכולות מפורום 'בוחרים בחיים' ישפיע על חלקים בתוך כחול לבן שיש בהם עדיין את השכל הישר".

חלק מאנשי כחול לבן טוען שאתם שכירי חרב של נתניהו? "אנחנו לא שכירי חרב של אף אחד ובטח לא של נתניהו או הליכוד. אנחנו פועלים רק למען עם ישראל וארץ ישראל. פועלים למען מדינה יהודית ודמוקרטית שתגן על כלל אזרחיה. לכחול לבן אין מנדט להקים ממשלה צרה עם הרשימה המשותפת. שלושת הרמטכ"לים בכחול לבן הגיעו לפוליטיקה בגלל עברם הצבאי ואם הם מוחקים את עברם הצבאי אין להם הצדקה וזכות קיום בפוליטיקה".

גונן מתייחסת גם להחלטה של שר הביטחון לקיים את טקסי יום הזיכרון ללא קהל על רקע התפשטות הקורונה, "זו החלטה נכונה. אני אישית הגעתי לטקס רק פעם אחת ולא התחברתי אליו כי היה לי קשה לשמוע פוליטיקאים שמפריחים סיסמאות ורוצים לצאת ידי חובה בהכרזות. לא אהבתי גם שהטקס נפרד מטקס חללי צה"ל. בסוף כולנו קורבנות טרור ולא משנה אם זה חייל או אזרח. טרור הוא טרור"

"אני מאחלת בריאות לכלל עם ישראל ונמשיך לדאוג אחד לשני ולהיות באחדות. ה' שומר עלינו והכאב של הקורונה ופוליטיקה יביא למשהו טוב על עם ישראל".