הכנסת ה-23 למען הילדים שבבית

בשל סגירה מלאה של מערכת החינוך לאור התפשטות מגפת הקורונה אתר הכנסת משיק אתר לילדים בו ניתן ללמוד על עבודת הכנסת ועוד.

תגיות: הכנסת
ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

אתר הכנסת לילדים
אתר הכנסת לילדים
צילום: דוברות הכנסת

אתר הכנסת מציע לנצל את השהיה בבית גם כדי ללמוד על פעילות הכנסת.

האתר מציע את מתחם המשחקים "120 - אתר הכנסת לצעירים" אזור למידה אינטראקטיבי ייחודי שמטרתו להקנות לילדים הבנה של עקרונות הדמוקרטיה והדגמה מוחשית על אופי עבודת הכנסת, עבודת החקיקה, מהות תפקיד חבר הכנסת ועוד.

מפתחי אתר "120" ביקשו לייצר משחקים שיאירו את נקודות הממשק בין הכנסת לציבור, יעודדו את הילדים לגלות מעורבות אזרחית ולהכשיר אותם לחיים במדינה דמוקרטית.

האתר מופיע גם בתוך פורטל "על הגובה", אתר הממשלה לילדים ובני נוער של "סנונית" מפתחת המשחק וממשל זמין.

בכנסת ציינו כי האתר מותאם לילדים בגילאי 9-14 ויאפשר לעשרות אלפי הילדים שיהיו בבית בתקופה הקרובה - פעילות מעשירה שרלוונטית אף היא במתכונת מצומצמת לאור מגפת הקורונה.

משחק חבר הכנסת - מזמין את הילדים להיות חברי כנסת ליום אחד. השחקן מעצב דמות של חברת או חבר כנסת, בוחר נושא שחבר הכנסת מבקש לקדם ומתנסה בארבע זירות פעילות מרכזיות בעבודת חברי הכנסת: המליאה, הוועדות, קשר עם הציבור ועבודה בלשכת חברי הכנסת.

המירוץ לחוק - השחקן בוחר הצעת חוק ומלווה אותה דרך כל שלבי החקיקה. בין תחנה לתחנה, על מנת לקדם את החוק, הוא נדרש לנאום במליאה, לשכנע בוועדה את חברי הכנסת האחרים ועוד.

כנסת שקופה - משחק שמטרתו להבליט את חשיבות נושא ה"שקיפות" בעיני הכנסת. מז'אנר סגירת שטחים (דמוי xonix), שהרקע שלו הוא מבנה הכנסת. כל שטח שנחשף חושף חלק מתמונה. בכל שלב התמונה הנחשפת מייצגת אמצעי להנגשת פעילות הכנסת לציבור.

המשחק הרביעי משמר הכנסת חושף את הילדים לתפקידיו של המשמר ולקשר שלו לעקרון הפרדת הרשויות.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: "הערבות ההדדית היא ערך חשוב שמחבר את החברה שלנו בעיקר ברגעים מורכבים. אחרי שנת בחירות מקטבת וקשה נגיף הקורונה מחזיר אותנו לפרופורציות וממקד אותנו כחברה בערכים שמחברים אותנו כעם.

היום שרבות המשפחות שנמצאות בבתים בהסגר אנו מציעים לילדים הפעלות חווייתיות ומהנות אשר ישברו את הבידוד שנכפה הן ילדי ישראל ויוכיח להם בדרך יצירתית שלמרות המרחק הפיזי המחוייבות ההדדית והערכית שלנו איתנה יותר מתמיד".

לחצו כאן