תמונת מצב הכדורגל העולמי מתבהרת

אחרי ביטולם של כלל הליגות ומשחקי הכדורגל ברחבי העולם, החליטו באופ"א על דחיית טורניר היורו בשנה. יש תאריך גם לגמר ליגת האלופות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

תמונת מצב הכדורגל העולמי מתבהרת-ערוץ 7
שחקני פורטוגל חוגגים
צילום: רויטרס

מסרבים להיכנע. בקיץ הקרוב אמורה הייתה להתקיים אליפות אירופה ה-16, טורניר היורו המסורתי, במתכונת חדשה. על פי הקונספט החדש של אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי, אמור היה הטורניר האירופי להתפרש על פני 12 מדינות שונות, כאשר בכל מדינה עיר אחת מארחת את הטורניר, זאת לרגל חגיגות 60 שנה לאליפות אירופה הראשונה.

מה שהייתה אמורה להיות חגיגת כדורגל אירופית איימה להסתיים ללא כלום, זאת בשל התפרצות נגיף הקורונה, אך באופ"א לא מוותרים ולא מוכנים להרים ידיים.

בהחלטה שהתקבלה היום (שלישי) במהלך קונגרס וירטואלי של ארגון הכדורגל האירופי שנמנעו מלקיים את הישיבה כנהוג בשל הגבלות ההתכנסות והשהות יחד בחדר אחד מספר רב של אנשים, הוחלט כי הטורניר היוקרתי יידחה בשנה וייערך בקיץ 2021 - כשזה ייפתח ב-11 ביוני 2021 ויסתיים חודש לאחר מכן ב-11 ביולי 2021.

להחלטה זו של ראשי אופ"א והקונגרס כולו ישנן משמעויות רבות והשלכות הרות גורל על עתיד הכדורגל באירופה כולה, כאשר בתור התחלה למעשה מכשירים ראשי הכדורגל האירופי את האפשרות לליגות היוקרתית כמו ליגת האלופות והליגה האירופית לסיים את העונה כסדרן - גם אם במועד מאוחר יותר.

בינתיים קבעו ראשי אופ"א כי גמר ליגת האלופות ייערך ב-27 ביוני השנה, זאת בכפוף למיגור הנגיף עד אז וגמר הליגה האירופית יתקיים שלושה ימים לפני כן, גם הוא בכפוף למיגור הוירוס המבהיל.

מי שתהנה עד מאוד מההחלטה על דחיית היורו היא כמובן אלופת אירופה המכהנת, פורטוגל שתחזיק בתואר היוקרתי במשך חמש שנים רצופות.

בנוסף, גם טורניר הכדורגל הדרום-אמריקאי, 'הקופה אמריקה' שהיה אמור להיערך במקביל ליורו, נדחה בשנה וייערך רק בקיץ הבא.

באופ"א אמרו כי השאיפה היא בכל מקרה לסיים את עונת 2019/20 בכל הליגות המקומיות באירופה, כולל זו בישראל, עד ה-30 ביוני, התאריך האחרון שבו החוזים שנחתמו עד סוף העונה הנוכחית יהיו בתוקף. עכשיו הכל תלוי במיגור הנגיף.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il