נחשף הדיון בבג"ץ על יולי אדלשטיין

בתיעוד שהודלף לרשת נראה הדיון של שופטי העליון בעתירה נגד יו"ר הכנסת לשעבר שסירב לכנס את המליאה כדי להצביע על החלפתו.

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תש"פ

שופטי בג''ץ התירו הערב (ראשון) לפרסם את תיעוד הדיון בעתירה נגד יו"ר הכנסת לשעבר, יולי אדלשטיין, שהודלף לרשת ללא היתר.

במקום להסיר את הווידאו מהרשת, הרכב השופטים בתיק התיר את הפרסום בדיעבד.

מדובר על הדיון שהתקיים בבית המשפט העליון ב-25 במרץ, בעתירות שהוגשו נגד יו"ר הכנסת לשעבר אדלשטיין, בשל סירובו לכנס את המליאה כדי להצביע על החלפתו.

בג''ץ קבע אז כי אדלשטיין חייב לכנס את המליאה ולקיים את ההצבעה, אך כזכור הוא סירב ובמקום זאת בחר להתפטר.

בנאומו במליאת הכנסת אמר אדלשטיין כי ''בית הדין הגבוה לצדק קבע שעל יושב ראש הכנסת להעמיד להצבעה עוד השבוע את בחירתו של יושב ראש הכנסת החדש. החלטת בג"צ אינה מבוססת על לשון החוק, אלא על פרשנות חד צדדית וקיצונית".

''החלטת בג''צ סותרת את תקנון הכנסת. החלטת בג''צ מחריבה את עבודתה של הכנסת. החלטת בג''צ מהווה התערבות גסה ויהירה של הרשות השופטת בענייניה של הרשות המחוקקת הנבחרת. החלטת בג''צ פוגעת באופן חסר תקדים בריבונות העם ובריבונות הכנסת. החלטת בג''צ חותרת תחת יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית''.

אדלשטיין הוסיף: ''כדמוקרט, כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים, וכיושב ראש של בית הנבחרים – אני קובע שהחלטת בג׳צ היא החלטה שגויה וחמורה המביאה לידי ביטוי ליקוי מאורות מסוכן.

''חברי הכנסת, כמי ששילם מחיר אישי כבד של שנות מאסר ועבודות פרך על הזכות לחיות כאזרח במדינת ישראל, אין צורך בהסברים עד כמה אני אוהב את מדינת ישראל ואת עם ישראל. ולכן, כדמוקרט,
כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים, וכיושב הראש של הבית הזה – לא אניח לישראל להידרדר לאנרכיה. לא אתן יד למלחמת אחים''.