הכדורגל הישראלי בצל הקורונה

קבוצות חזרו להתאמן וביטלו; בעלים, שחקנים ומאמנים נכנסו לבידוד וקבוצות החלו לקצץ בשכר השחקנים. הכדורגל הישראלי מתמודד עם הנגיף

נרי וייס , כ"א באדר תש"פ

משה חוגג. נכנס לבידוד
משה חוגג. נכנס לבידוד
צילום: פלאש 90

הכדורגל הישראלי עדיין כאן ומנסה לתפקד. בעוד שבענף המקביל, ענף הכדורסל, הודיעה אמש מנהלת ליגת העל על מעין סיום העונה ושחקנים זרים החלו כבר לעזוב את הארץ, בקבוצות הכדורגל עדיין לא ויתרו על העונה הנוכחית ומחכים להתפתחויות בכדי להחליט על גורלה של עונת 2019/20.

לראשונה מאז שבוע שעבר, היום (שלישי) שבו שלוש מקבוצות ליגת העל לאימונים, לראשונה מאז עצירת העונה בשל הנגיף המבהיל כשהפועל תל אביב, הפועל חדרה ועירוני קריית שמונה פתחו את היום באימונים בכפוף למגבלות משרד הבריאות בשל נגיף הקורונה.

שתי הקבוצות חילקו את שחקניהן לחוליות של 5-10 שחקנים שהגיעו בזמנים שונים בכדי שלא ליצור מצב של התקהלות גדולה, כשבכניסה לחדרי ההלבשה המתינו לשחקנים עמדות חיטוי וכפפות והתאמנו ללא כל מגע פיזי ותוך שמירה על מרחק שני המטרים אותו יש לשמור זה מזה.

עם זאת, בהמשך היום, כשיצאו ההנחיות החדשות של משרד הבריאות הודיעה הפועל תל אביב על עצירה מחודשת של הפעילות עד להודעה חדשה וגם הודעתה של מנהלת הליגה כי לאחר שיחה עם פרופסור גרוטו ממשרד הבריאות ניתן להמשיך להתאם בהתאם להנחיות, הודיעה הפועל כי האימונים ייעצרו ובתחילת שבוע הבא תיבחן האפשרות לחזור לפעילות תקינה.

בינתיים, בבית"ר ירושלים, חדרה ומכבי נתניה החלו להיערך כלכלית לתקופה הקשה כשביקשו מהשחקנים לקצץ בשכרם.

בבית"ר אמרו כי בפגישה שנערכה היום בין הנהלת המועדון לבין נציגי השחקנים עידן ורד, דן איינבינדר ואופיר קריאף הודיעו היו"ר אלי אוחנה, המנכ"ל מוני ברוש וסמנכ"ל הכספים חיים נבון, על קיצוץ של 20% במשכורות של כלל השחקנים. כמו כן, הודיעו בקבוצה מהבירה כי שם יבצעו קיצוץ רוחבי של 20% בכל המשכורות של עובדי המועדון - הנהלה, צוות האימון והמנהלה. בנוסף, כל עובדי מחלקת הנוער הוצאו לחל"ת.

בעלי הקבוצה, משה חוגג שנכנס אמש לבידוד בשל מגע עם חולה מאומת, אמר: "אנחנו נוקטים בכל הצעדים על מנת שהמועדון ימשיך ויתפקד בתקופה הקרובה, והבחירה לקצץ היתה עדיפה מאשר הוצאת כל המועדון לחל״ת".

"כולנו נצטרך בתקופה הקרובה להיות חזקים ולנסות להתמודד עם המשבר הגדול, אבל בינתיים כולם חייבים להתגייס למען המועדון והמשך הפעילות השוטפת. אני מקווה ומאמין בעזרת השם שנצלח את המשבר ונצמח משם".

לא רק הבעלים הירושלמי נכנס לבידוד, כאשר אל שני שחקני מכבי ת"א בכדורגל ואל הבעלים הירושלמי הצטרפו גם יוסי אבוקסיס מאמן הפועל באר שבע ושחקנו דוד קלטינס וכן צמד שחקני בני יהודה - אריאל לזמי ומתן בלטקסה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il