שחקני נבחרת ישראל. בקרוב בטורניר גדול?
שחקני נבחרת ישראל. בקרוב בטורניר גדול? צילום: פלאש 90

"גורלינו בידינו", כך אמר היום (שלישי) יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, עם סיום ישיבת קונגרס אופ"א.

כצפוי, החלטת קונגרס אופ"א לדחות את קיומה של אליפות אירופה בכדורגל בשנה, לשנת 2021, הביאה איתה מיידית השלכות על כל יתר המפעלים האירופיים בכדורגל ובתוכן - משחקי הפלייאוף של מוקדמות טורניר היורו.

לאחר שכל נציגי אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי הצביעו פה אחד על דחיית טורניר היורו בשנה, נקבע כי גם משחקי הפלייאוף של מוקדמות הטורניר יידחו.

כזכור, בזכות יכולתה הטובה במפעל החדש של אופ"א, ליגת האומות, הצליחה נבחרת ישראל לקבל את הכרטיס לשלב חצי גמר הפלייאוף ולמעשה לקבל את הכרטיס האחרון לטורניר הכדורגל היוקרתי שיתקיים בשנה הבאה. הנבחרת הישראלית הוגרלה לשחק בשלב חצי גמר הפלייאוף מול נבחרת סקוטלנד עליה גברה לא מזמן כאשר בשלב הגמר תפגוש את המנצחת בין נבחרות סרביה ונורבגיה.

כאמור, עם החלטת אופ"א לדחות את משחקי היורו בשנה, גם משחקי המוקדמות נדחו כשאלה יתקיימו ביוני בתקווה למיגור הנגיף המבהיל עד אז.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אמר כי "ההחלטה שקיבלו היום כל החברות באופ"א, היא הנכונה והריאלית מכולן. היורו הוא חגיגת ענק בינלאומית וברור שכרגע אירופה והאנושות מתמודדות עם משהו הרבה יותר גדול מהמשחק עצמו. פסק הזמן הזה נועד גם כדי לאפשר ככול שניתן, לכל ההתאחדויות לסיים את הליגות המקומיות, תוך פגיעה מינימלית בספורטיביות. ההחלטה תאפשר לכל אחת מההתאחדויות, בהתאם לנסיבות במדינה בה היא פועלת כמובן, לגבש תכניות לסיום העונה".

"אין שום דרך להעריך כעת אם דחיית הפלייאוף פעלה לרעתנו או לטובתנו, העיקרון היה ונותר פשוט – האפשרות להעפיל ליורו 2021 היתה ונותרה בידינו. במקום במרץ 2020, יוני 2020".

עוד אמר חסון כי "בימים הקרובים, ככל שהנחיות משרד הבריאות יאפשרו זאת, נתכנס במטרה להתחיל לגזור תכניות אופרטיביות בהתאם ללוחות הזמנים החדשים. כפי שאמרתי, כל התכניות וכל ההחלטות יהיו לאחר היוועצות עם הגורמים הרלוונטיים בעולם הכדורגל הישראלי - מנהלת הליגות, הנהלת ההתאחדות והמנהל הטכני של ההתאחדות ווילי רוטנשטיינר".

"ברוח בה נאמרו הדברים, באווירה של סולידריות ואחריות, ומתוך כוונה לספק מענה לכל הצרכים של ההתאחדויות, לא נותר אלא לקוות כי נצליח למגר במהרה את נגיף הקורונה כדי לחזור וליהנות מהמשחק שכולנו כל כך אוהבים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו