עו"ד גליה שגיא
עו"ד גליה שגיאצילום: ארז עוזיר

הציבור הישראלי נמצא בחשש גדול מפני בעיות באספקת המזון ומסתער על החנויות והמרכולים.

עו"ד גליה שגיא, מנכ"לית איגוד תעשיות המזון אומרת לערוץ 7 שיצרני המזון ערוכים ומוכנים לייצר ולספק מזון גם בעת משבר הקורונה.

"יצרני המזון בישראל ערוכים לייצר ולספק מזון בצורה סדירה ואין מחסור. התעשייה יודעת לשמור על סטנדרט ייצור גבוה לאורך כל השנים וערוכה גם לאירוע הזה. לא מדובר בוירוס שעובר במזון ובתעשייה מבצעים את כל ההנחיות וערוכים לספק את כל המוצרים - גם בתקופת המשבר וגם בערב פסח הממשמש ובא", אומרת שגיא.

לדבריה, "אין ספק שאם הציבור יבין ויקבל את המסר שאין מחסור במזון והמוצרים יספיקו להגיע לרשתות, יהיה אפשר לווסת את הצריכה ועל כל שרשרת האספקה".

שגיא מציינת שגם אם נשמעות אזהרות מצד קמעונאים היא אינה קשורה למפעלים ולתוצרתם. "ככל הידוע לי, כשהמפעלים נערכים למצב ומתגברים משמרות תוך הקפדה קשה ומחמירה על הכללים ועל סביבת העבודה הבטוחה והבריאה לעובדיהם, לא צפוי שיהיה מחסור. יש היערכות לייצר את הביקוש הגובר של הצרכנים. יש לנו בארץ חקלאות ותעשיות מזון מצויינות ואנחנו עדים לכמה חשוב שתהיה לנו תעשייה מקומית חזקה ועצמאית שיכולה לייצר בזכות עצמה את הדברים ולספק את דרישת הצרכנים".

"אני פונה לצרכנים ואומרת: אין מחסור במזון. התעשייה מתפקדת, נערכת ופועלת. המזון ארוז, איכותי על פי כל התקנים המחמירים ביותר. ככל שלא תהיה התנפלות, שרשרת האספקה תתאזן חזרה והמוצרים יגיעו לכל רשתות השיווק. שמענו את הקמעונאים שמסבירים שיש מלאי במחסנים, אבל בגלל התנפלות הציבור לא מספיקים לשנע את המוצרים. בהחלט יש מלאי והמשך ייצור של יצרני המזון הישראלים", היא מסכמת.