נתניהו:
זה חיים או מוות, לא משחק ילדים

ראש הממשלה נתניהו בראיון לחדשות 13: הביקורת על השימוש בשב"כ חסרת שחר. בלי המשמעת של הציבור לא נעצור את המגיפה.

ערוץ 7 , כ"א באדר תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (שלישי) ראיון טלפוני בחדשות 13 והתייחס להתמודדות הממשלה עם מגפת הקורונה.

"אף אחד לא יודע איך מתנהגת המחלה - אבל היא גדלה מהר מאוד. אנחנו במגפה עצומה, ולכן מהרגע הראשון שהדבר הובא לתשומת ליבי, החלטתי על היערכות יתר כי המחיר של טעות בחסר הוא ענק - אנחנו רואים את זה באיטליה ובעוד מדינות", ציין נתניהו.

ראש הממשלה דחה את הטענות נגד ההסתייעות ביכולות הטכנולוגיות של השב"כ, וציין כי הדיונים שנעשו הבטיחו שלא ניתן יהיה לעשות במידע שימוש לרעה.

"תתפלאו, מי שחושש משימוש לרעה באינפורמציה כזאת זה לא רק השמאל, זה גם הימין. האמצעים האלו קיימים, הפוטנציאל קיים, אני לא נתתי לו להתממש. כאן החלטתי להשתמש בזה והביקורת חסרת שחר".

על הטענות בדבר חוסר מוכנות מערכת הבריאות בארץ אמר נתניהו, "אף אחד לא יודע שפעם במאה שנים תהיה מגיפה כזו. ברגע שיש התפרצות אמתית ההבדל בינינו לבין גרמניה או איטליה הוא שולי. הדרך היחידה האמתית לטפל זה לעצור את המגפה. אנחנו נוקטים את הצעדים שלנו אבל בלי הציבור ובלי המשמעת של הציבור, אין כלום".

בתשובה לשאלה כמה זמן יקח עד שהמדינה תצא מהמשבר השיב ראש הממשלה, "אני מדבר עם ראשי מדינות בעולם וראשי מערכות בריאות בעולם, לאף אחד אין תשובה. אנחנו נותנים דמי אבטלה עכשיו. אנחנו נכנסנו למשבר הזה במצב כלכלי טוב".

"אנחנו מכווצים את המשק עד פסח בידיעה שנשלם מחיר כלכלי כדי לא לשלם מחיר באלפי אנשים שימותו. מדובר כאן על חיים ומוות. הכלכלה יכולה לעמוד בזה - אף אחד כאן לא ירעב ולא יגיע לפת לחם", הוסיף נתניהו.

ראש הממשלה נשאל האם הוא חש בנוח מכך שמשפטו נדחה בעקבות המשבר והשיב, "אני בכלל לא אתייחס לזה. גם ההתייחסות שלי לפוליטיקה לא קיימת. 98 אחוז אני מתעסק בקורונה ו-2 אחוז בפוליטיקה".

נתניהו קרא לגנץ ולפיד להצטרף לממשלה, "צריך ללכת יחד, זה לא דבר פשוט". בסיום הראיון סיפר ראש הממשלה, "הייתי מפקד צוות בסיירת מטכ"ל, כשהיינו מנווטים במדבר יהודה והייתי רואה ענן בשמיים אני הייתי מוציא את הצוות מאפיק הנחל. כאן אי אפשר לצאת מהאפיק. השיטפון יגיע ואנחנו חייבים להתארגן לקראת השיטפון הזה".