עופר שלח
עופר שלח צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת עפר שלח, מבכירי מפלגת כחול לבן, אינו שולל את השתתפות חברת הכנסת היבא יזבק בקואליציה עתידית.

בראיון ל'שלי וגואטה' ב"כאן 11" אמר חה"כ שלח: "היבא יזבק אכן הביעה תמיכה במחבלים טרוריסטים. חברים שלי הם אלה שתפסו את קונטר. אנחנו הצבענו נגד השארתה בכנסת - ובית משפט הכריע ההפך".

"אבל לרשימה המשותפת, ש-15 מנדטים בחרו בה, אסור להיות מחוץ למשחק הקואליציוני. זה לא אותו דבר. אי אפשר לעשות פסילה כוללת", טען.

יזבק כינתה את סמיר קונטאר, מבצע הפיגוע בנהריה, גיבור ושהיד. בסתיו 2019 שיבחה חברת הכנסת יזבק את אינתיפאדת אל-אקצה והשהידים של האינתיפאדה.

ב-30 בספטמבר 2019 יזבק פרסמה הודעה בפייסבוק בה כתבה: "אני קוראת לכולם להשתתף מחר בתהלוכה המרכזית לציון יום השנה לאינתיפאדה השנייה [אינתיפאדת אל-אקצה] ולהתקוממות אוקטובר [במגזר הערבי בישראל] בשעה ארבע בכפר כנא. אנו לא מציינים את יום הזיכרון רק כדי לזכור אותו, אלא המטרה הבסיסית היא לבטא את העתיד שאנו רוצים. התהילה לשהידים".

ב-1 באוקטובר 2019 פרסמה יזבק תמונות מעצרת ההמונית לציון אינתיפאדת אל-אקצה בה השתתפה. לצד התמונות כתבה יזבק: "בכפר כנא. ציון יום השנה ה-19 לאינתיפאדה השנייה [אינתיפאדת אל-אקצה] והתקוממות אל-קודס ואל-אקצה. התהילה והנצח לשהידים שלנו הטהורים והחרפה לפושעים מוגי הלב".

כזכור, ב'אינתיפאדת אל-אקצה' (ספטמבר 2000 – פברואר 2005) נרצחו 1,056 ישראלים ו-50 זרים. 8,022 בני אדם נפצעו. במהלך אינתיפאדת אל-אקצה בוצעו מאות פיגועים במתווה של התקפות ופיגועי התאבדות.