אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

נועה באר, חולת הקורונה מספר 114 ועומר ניסנוב, חולה 276, נפגשו במהלך האשפוז המבודד בבית החולים מאיר בכפר סבא. השתיים הפכו לחברות ומתעדות את תקופת האשפוז ביומן מצולם.

בראיון ל''חדשות הבוקר'' בערוץ 12 סיפרה ניסנוב "בסרטונים אנחנו משדרות חיוביות ונראות מחוייכות, אבל הם צולמו תחת פאניקה והלם רב.

"הגעתי אתמול ב-12 בצהריים וראיתי את נועה יושבת עם מי שמכונה 'דוקטור קינג', דוקטור דני. היה חיבור מהרגע הראשון. נועה הדריכה אותי פה והבנו שבנסיבות הלא כל כך חיוביות האלה הכרנו חברה לחיים".

המסלול שעברה באר בימים שלפני גילוי המחלה מכובד במיוחד: היא טיילה בין השאר במצפה רמון, ים המלח, רמת הגולן, עכו ותל אביב. "אני סוכנת טיולים והצטרפתי לאחד הטיולים שאירגנתי. המשתתפים הגיעו ביום שלישי שאחרי הבחירות לארץ.

''נורא קשה לדעת מתי בדיוק נדבקתי וממי בתוך הקבוצה, לא הייתי איתם בשום מגע פיזי הדוק. היינו באותם המקומות, אותם המלונות ואותן המסעדות, וזה פשוט עבר. כמעט כל חברי הקבוצה יצאו חיובי".

החקירה האפידמיולוגית של באר נמשכה ארבע שעות בשל העובדה ש"מדובר בעשרה ימים של מסלול. חרשנו את ישראל מצפון לדרום. עד היום האחרון של הטיול הרגשתי מעולה, לא היו לי תסמינים והרגשתי טוב. מהרגע שגיליתי שיש סיבה לחשוש נכנסתי לבידוד ולא יצאתי ממנו. לא היה לי מושג שאני נושאת את הנגיף הזה, הסתובבנו בארץ מעל שמונים אנשים בלי לדעת בכלל".

ניסנוב נדבקה בקורונה במהלך מסיבת פורים במרכז הבינתחומי בהרצליה: "במסיבה ביום שלישי באתי במגע עם חולה קורונה. חלקנו משקאות, שתינו מאותה הכוס, ככה שידעתי שככל הנראה נדבקתי ממנו", סיפרה ניסנוב, "מיד צילצלתי למד"א, זה מסוג הדברים שלא משחקים איתם. אמרתי להם שחשוב שיישלחו אלי מישהו כי אני לא מרגישה בטוב.

''ביום שישי התחלתי לפתח תסמינים, מין צריבה, דלקת ריאות כזאת, אבל קלילה מאוד. ביום שבת התחלתי להרגיש פחות טוב, לקחתי אקמול אבל החום שלי לא עלה מעל ל-37.5. בין יום שבת לראשון בבוקר הידיד מהמסיבה עידכן אותי שהוא חיובי לקורונה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו