אהיה מופתע אם ימותו יותר מ-10 אנשים בישראל

פרופ' מייקל לויט, המייעץ לרה"מ בעניין נגיף קורונה, אינו מאמין למספר מקרי התחלואה המדווחים בישראל. "יש בעניין השפעות פוליטיות"

ערוץ 7 , כ"ב באדר תש"פ

מלחמה בקורונה
מלחמה בקורונה
צילום: קובי ריכטר/TPS

פרופסור מייקל לוויט, חתן פרס נובל לכימיה המייעץ לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא נגיף קורונה, אמר הבוקר (רביעי) כי הוא יהיה "מאוד מופתע" אם ימותו בישראל יותר מעשרה אנשים בעקבות הידבקות בנגיף. לוויט ציין כי שיתף את ראש הממשלה בדעתו לגבי ההיערכות להתפשטות הנגיף.

בריאיון בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב, אמר לוויט כי זה לא נכון שמכינים את הציבור בישראל לקראת קטסטרופה וכי "במובן גלובלי יש מדינות שכבר עברו את המחלה והתגברו".

הוא הוסיף כי אינו מאמין למספר מקרי התחלואה המדווחים בישראל משום ש"יש בהם השפעות פוליטיות".

אמש אמר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי על פי התחזיות, צפוי מספר החולים החדשים לגדול בקצב של מאה ליום ואף יותר. לדבריו, ייתכנו גם מתים מקורונה. עם זה ציין כי "אם נקפיד על הצעדים, נשטח את העקומה ככל האפשר כדי שנוכל להגיע לכל אחד מהחולים".

לוויט הוא פרופסור לביולוגיה מבנית באוניברסיטת סטנפורד. בשנת 2013 היה אחד משלושת הזוכים בפרס נובל לכימיה לשנת 2013. המחקר שלו ושל פרופסור אריה ורשל, שותפו לקבלת הפרס, עסק בפיתוח מודלים ממוחשבים להבנת מערכות כימיות מורכבות.