בעקבות משבר הקורונה:
סיירת חירום תבדוק את מחירי המוצרים

רשתות שניצלו לרעה את משבר הקורונה והעלו מחירים בצורה קיצונית – יוזהרו, ומיקומן יפורסם באמצעי המדיה השונים.

ערוץ 7 , כ"ב באדר תש"פ

סיירת חירום תבדוק את מחירי המוצרים-ערוץ 7
סופרמרקט
צילום: ISTOCK

המועצה הישראלית לצרכנות ומשרד הכלכלה משיקים סיירת פקחים ובודקים בפריסה ארצית במטרה לבדוק את מחירי המוצרים ברשתות, בתי המרקחת וחנויות מזון.

סיירת החירום צפויה לבדוק מדי יום כ-150 מוצרים נבחרים שונים בעשרות סניפים ברשתות שיווק שונות ברחבי הארץ, באמצעות ביקורים אישיים ובאמצעי דיווח אלקטרוניים.

רשתות שיתגלה כי ניצלו לרעה את משבר הקורונה והעלו מחירים בצורה קיצונית – יוזהרו, ובנוסף לכך המועצה לצרכנות תפרסם את מיקומן באמצעי המדיה השונים כמו גם ברשתות החברתיות, ותפעל למיגור התופעה.

בין המוצרים הנבדקים: מוצרי מזון, נייר טואלט, ג'ל לניקוי ידיים ללא מים, סבון נוזלי, שמפו, מטליות לחות ורבים נוספים.

ח"כ אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: "אין מחסור של סחורות בישראל, שרשרת האספקה עובדת באופן מיטבי, רוב התעבורה שלנו היא ימית, ונדאג שהיא לא תיפגע. נבצע הקלות ליבואנים בהכנסת חומרי גלם, כך שיישמר מחיר זול ולא יהיה מחסור בחומרי גלם, מפעלים עובדים ומייצרים באופן רציף, כל זאת כדי לאפשר אורח חיים רגיל בנוגע לקניות והצטיידות ולשמור על אותה רמת מחירים טובה שהכרנו עד כה, ולכן, המשיכו בצרכנות נבונה, השוו מחירים וקנו במקום ובזמן שנוח לכם".

עופר מרום, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות: "קיבלנו לאחרונה פניות רבות של צרכנים, המתקוממים על קמעונאים מסוגים שונים שמנצלים את האווירה הציבורית במטרה לעשות רווח לא הוגן ולא הגון. לא ניתן יד להפקעת מחירים פרועה, ואנו מתכוונים להגן על הצרכנים ולהילחם בתופעה.

''לאור הנחיות גורמי המדינה, חשוב גם להזכיר לצרכנים כי אין הצדקה אמיתית להסתערות הציבורית על רשתות השיווק וחברות הצריכה; לא צפוי מחסור במזון ובמוצרי היגיינה, והחנויות תישארנה פתוחות", הוסיף מרום.