משבר הקורונה
קצין הכנסת מעריך: ניאלץ לסגור לחלוטין את הבניין

ברקע סכנת ההידבקות של שני שרים ושני ח"כים אמר קצין הכנסת כי "במוקדם או במאוחר נהיה חייבים להשבית את הפעילות"

ערוץ 7 , כ"ב באדר תש"פ

מנכ''ל הכנסת אלברט סחרוביץ' נועד עם נציגי סיעות ובכירים בהנהלת המשכן, על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

בחדשות 13 דווח כי סחרוביץ' השמיע בדיון את עמדתו של קצין הכנסת יוסף גריף לפיה "במוקדם או במאוחר נהיה חייבים לסגור לגמרי את הבניין ולהשבית את הפעילות".

אמש נכנסו לבידוד שר הפנים אריה דרעי, שר החקלאות צחי הנגבי וחברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר (כחול לבן), לאחר שנחשפו לחולה קורונה.

הנגבי ושני הח"כים השתתפו בשבוע שעבר בכנס שבו לקח חלק ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' אשר התגלה כנשא של הנגיף.

ביום ראשון האחרון נערכה באולם הישיבות במשרד הפנים בירושלים, ישיבה בהשתתפות שי חג׳ג׳ שבה נכחו שר הפנים דרעי, מנכ״ל משרד הפנים מרדכי כהן, יו״ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, סגן יו״ר השלטון המקומי בני ביטון, יועץ התקשורת של שר הפנים ברק סרי, היועץ המשפטי של משרד הפנים עו״ד יהודה זמרת, מנהל מנהל החרום במשרד הפנים אלי רגב, ראש המועצה הממונה בירכא מוני מעתוק, סמנכ״ל משרד הפנים וראש מועצה הממונה בטבריה, אריאל יוצר, סגן הממונה באגף תקציבים באוצר, גלית וידרמן, ראש אגף בכיר לבקרת הון אנושי במשרד הפנים, איתי טמקין, עובד אגף התקציבים במשרד האוצר וריאל שמיר בלאט, מ"מ דובר משרד הפנים.

אמש, מיד לאחר ההודעה כי חג׳ג׳ חולה בקורונה, הכניסו עצמם כל משתתפי הישיבה לבידוד. כעת הם ממתינים לתחקור של משרד הבריאות שיקבע את המשך ההליך לגביהם.