ראש מועצת שומרון יוסי דגן: לא לעצור הריסת בתי מחבלים

ראש מועצת שומרון קורא לדחות את דרישת השמאל הקיצוני להקפיא הריסות בתי פלסטינים לא חוקיים ביהודה ושומרון.

ערוץ 7 , כ"ב באדר תש"פ

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: חזקי ברוך

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מזהיר מניסיונותיהם של ארגוני שמאל קיצוני לנצל את ההשבתה החלקית במשק כדי לקדם את מטרותיהם במסווה של דאגה ל''זכויות אדם''.

במכתב ששלח דגן לשר הביטחון נפתלי בנט הוא כתב כי "בזמן שאזרחי מדינת ישראל חווים אולי את אחד המשברים הקשים בחייה של מדינה, מוצאים לנכון ארגוני שמאל קיצוני לנצל את המצב באופן ציני בכדי לסייע לסייעני מחבלים".

דגן קרא לבנט לא להיכנע לבקשת האגודה לזכויות אזרח לעצור את הריסת הבתים לפלסטינים ביהודה ושומרון, ''אני קורא לך אדוני שר הביטחון לדחות בשאט נפש את הניסיונות של ארגוני השמאל הקיצוני, המסייעים למחבלים ומשפחות מחבלים, לנצל את השעה הקשה בה נמצאים אזרחי מדינת ישראל, ואת נגיף הקורונה, כדי לעצור את המלחמה בטרור.

''צריך להמשיך לקדם את המלחמה בטרור בכל זמן, ובפרט בזמנים מתוחים, ולא לאפשר להמשיך לקדם את היוזמות הציניות לסיוע למשפחות מחבלים, בזמן שמדינת ישראל נמצאת בכאוס חברתי כלכלי ובריאותי".

כאמור, דגן כתב את הדברים בתגובה לפניית האגודה לזכויות אזרח לשר הביטחון ולאלוף פיקוד מרכז, בבקשה "להקפיא את יישומם של כל צווי הריסה וההחרמה על בתים של פלסטינים, עד לאחר סיום משבר הקורונה".