נתניהו במפגש עם הנציגים הערבים
נתניהו במפגש עם הנציגים הערביםצילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים אמש פגישה עם רופאים בכירים מהמגזר הערבי בכדי לדון במאמצים להגברת המודעות במגזר להתפשטות נגיף הקורונה, במשרד ראש הממשלה בירושלים.

הרופאים עדכנו את ראש הממשלה אודות הנעשה במגזר הערבי בכל הקשור למלחמה בנגיף הקורונה, והדגישו, כולל בפניה בערבית לאזרחים הערבים, כי על הציבור הערבי בישראל להישמע בקפדנות להנחיות משרד הבריאות.

נתניהו פנה למגזר הערבי וביקש להישמע להוראות משרד הבריאות: " למרבה הצער, אין הקפדה מספקת במגזר הערבי על ההנחיות כפי שאני רואה את זה. יש בעיה גם בציבור הכללי, ויש בעיה במיוחד בכפרים הקטנים להבנתי, ואנחנו הולכים לתקן את זה מיד".

"הקורונה זו לא עוד מחלה, זו מגפה שפוגעת בכולם, היא איננה מבחינה בין יהודים, ערבים, צ'רקסים, בדואים ונוצרים, היא פשוט לא מבחינה בין דתות ובין מגזרים, ולכן נדרשת מכל אזרחי המדינה אחריות מלאה ומשמעת קפדנית. אנחנו יכולים לעשות את כל הצעדים שנעשה, וזה לא יעזור אם לא תהיה היענות מכלל הציבור. אם חלק מהציבור במקום כזה או אחר אינו מציית להוראות האלו, הוא פשוט גורם לכך שהוא קודם כל יכול להביא להדבקה של בני משפחתו היקרים והאהובים וגם של כלל הציבור, ולכן יש פה ערבות הדדית", הוסיף ראש הממשלה.

לדבריו, "על הציבור ליישם את ההנחיות - במיוחד של התנהגות אישית ושל שמירת המרחק וההיגיינה בכל עת, כדי להבטיח שאנחנו משתלטים על המגפה. יש לנו אפשרות לעשות זאת, אבל אני מבקש את שיתוף הפעולה של כל הציבור דובר הערבית, של אזרחי ישראל הערבים. אני מבקש מכם, למענכם ולמען העתיד המשותף של כולנו, אנא הקפידו על ההוראות".

נתניהו: זה עניין של חיים ומוותלע"מ