ההצגה של ניסנקורן

יו"ר סיעת כחול לבן הגיע לתדרוך שכינס יו"ר הכנסת לראשי הסיעות עם ראש המל"ל ומנכ"ל משרד הבריאות, ואז הודיע כי הוא עוזב אותו.

ערוץ 7 , כ"ג באדר תש"פ

אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, עזב בצהריים (חמישי) את פגישת התדרוך בכנסת עם מנכ״ל משרד הבריאות וראש המל״ל.

בפתח פגישת התדרוך שמתקיימת כעת בכנסת, פנה ניסנקורן למנכ״ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ולראש המל״ל, מאיר בן שבת.

ניסנקורן אמר לשניים, "סיעת כחול לבן מלאה כבוד והערכה על עבודתכם המקצועית והמסורה למען הציבור בישראל, אבל התדרוך הזה צריך להיערך בפני ועדות הכנסת ולא בפורום הזה".

"לצערי, הליכוד מונע מהכנסת מלבצע את תפקידה למען האזרחים, ולכן אני יוצא מכאן כעת כדי לעתור לבג"ץ בשם כחול לבן נגד השתקת הכנסת ולמען הדמוקרטיה הישראלית", הוסיף ניסנקורן.

מוקדם יותר הודיע יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, שלא ישתתף בתדרוך ומסר, "התדרוך שזימן היום יו"ר הכנסת הוא ניסיון לכסות בעלה תאנה את ערוותה של הכנסת ששותקה בהוראת נתניהו ובביצועו של אדלשטיין".

לדבריו, "כל תדרוך בעניין המצב בישראל אמור היה להתקיים בפני וועדת החוץ והבטחון ולא מול פורום וולונטארי חסר כל משמעות אופרטיבית. התדרוך הזה מתבצע למראית עין בלבד כדי לכסות על הבושה שבניגוד לחוק לא הוקמה עדיין וועדת חוץ וביטחון זמנית".

"אם היו"ר באמת מאמין שחשוב שלחברי הכנסת יהיה מידע הנוגע למצב והכנסת היא לא עלה נידף ברוח, מן הראוי היה שלא ימנע את הקמת הוועדות שיש להן סמכויות פיקוח ובקרה על פעולות הממשלה", טען פורר.