מוזיקה
מוזיקה freepik

קליפ | פשוטים | עקיבא

ציי אוניות מלחמה ומטוסי קרב, טילים מדויקים, כלי נשק אימתניים ומאות אלפי לוחמים מהוקצעים, כל אלו לא ישוו לבהלת הווירוס הקטנטן, החלקיק המקרוסקופי שבשבריר תקופה השבית מעצמות ובלם כלכלות, חסם גבולות והטיל אימה בין מיליארדי חלקי פאזל בני האדם בעולם כולו.

הפתעת הנגיף הוויראלי, כמו גם סחרור גלגל הבחירות האינסופיות שמדינת ישראל נקלעה אליו פתאום, בלי שום סיבה מיוחדת, אלה מזכירים לנו שוב ושוב את חזון הייאוש של נביאי השחור – 'סוף העולם מגיע'.

כמאמינים, אנו רואים את אסטרולוגי הגורלות משחקים בעתידות, אבל לישראל 'אין מזל'. אנו מכירים בטוב שבקצה המנהרה, בעובדה שהמהלכים כולם מתעדכנים כחלק ממגה תכנית שמימית, ברורה ומסודרת. ה'גורלות' המרתיעים הם אשליה שמנווטת אותנו בבטחה אל דרך המלך, על מסלולו הטוב של בורא העולם.

אבל התקנות הקשות, הבידוד הכפוי וחוסר הוודאות העתידי מטילים צל אימתני על בהירות מחשבתנו, מכבידים את הנשימה ומעוררים שדים מפחידים, מפיצים ערפל רעיל שאותו אנו נושמים בכל שנייה. אז אמנם לנזק הפיזי של הקורונה אין תרופה כרגע, אבל בנזק הנשמתי אפשר להילחם בנשק נשמתי – אמנות, מוזיקה, תורה, רוח.

הראשון ברוגע הוא הזמר הצעיר שבשנה האחרונה עלה לכותרות המוזיקה הישראלית, עקיבא תורג'מן, שיוצא כעת בשיר התפילה לפשטות. דווקא בימים אלו, כשאנו כלואים עם המשפחה יום ולילה לתקופה לא ידועה, כשבהלת החיים עצרה מרוצתה, עקיבא מציע בשלוש דקות קסומות למצוא את התמימות והיופי בחיים עצמם. בילדים, בהורים, בנשמה:

חדשיר | מחכה לך | אוריין שוקרון

אוריין שוקרון הוכתר כבר באלף כתרים ונישא על אינספור גבעות כאחת מההבטחות המוזיקליות הגדולות של ישראל היום.

על קצה המזלג, רק נזכיר שעלם החמודות המוכשר בן עשרים ושבע בלבד, הוא מנצח ומנהל מוזיקלית את התזמורת האנדלוסית ״אלמוגרביה״ במעלות תרשיחא (מגיל עשרים ושלוש!), יצירותיו ועיבודיו זכו למיליוני צפיות ולביצועים של גדולי הזמרים והטובות שבתזמורות המדינה והוא נבחר כאחד משלושים הצעירים המבטיחים בישראל לשנת אלפיים ועשרים על ידי מגזין 'פורבס'.

אחרי ביסוס ממלכתו המוזיקלית בשרביטי הניצוח, קופץ שוקרון להסתנוור מאור הבמות, הפעם עם הפנים לזרקורים, אבל בפועל, שוקרון מסנוור אותנו.

הוא מסנוור אותנו המאזינים בעזרת מילים כמעט קדושות, מהלכים מלודיים מדודים ויפהפיים כמו שרק מוזיקאי כמוהו יכול לייצר, שברים צליליים מכושפים ובכי קולי מוסווה שמעניק אותנטיות אמינה לשירתו היפה.

מחכים לאלבום!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו