"סיירת" לאיתור טכנולוגיות מתקדמות נגד הקורונה

משרד הביטחון הקים צוות חירום לאומי להתמודדות עם המגפה. נפתלי בנט: "המטרה שלנו היא להיות צעד אחד לפני הקורונה כדי ליישר את הגרף"

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד באדר תש"פ

"סיירת" לאיתור טכנולוגיות מתקדמות נגד הקורונה-ערוץ 7
חיטוי בבית החולים איכילוב
צילום: פלאש 90

המינהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון, האחראי על המחקר והפיתוח הבטחוני במשרד, הקים צוותים בינארגוניים רב-תחומיים לאיתור, פיתוח ויישום יכולות טכנולוגיות ותפיסות חדשות שיכולות לסייע במאמץ למיגור הקורונה ומניעת התפשטותה.

בראש הצוות עומד ראש מפא"ת, תא"ל ד"ר דני גולד והוא כולל עשרות גופים ביניהם: משרד הבריאות, מל"ל, משרד האוצר, משרד רוה"מ, צה"ל, רשות החדשנות, בתי חולים שונים, חברות בטחוניות, חברות אזרחיות, חברות סטארטאפ, מכוני מחקר ואקדמיה.

בין הפיתוחים שנבחנים: זיהוי מיידי ואיתור מוקדם של חולה מרחוק. שימוש בטכנולוגיות מובייל למיפוי מסלול, כולל בתוך בתי חולים ומתקנים רפואיים, לבידוד הנשא וצמצום הדבקה המונית, מימוש יכולות ניקוי וטיהור משטחים במרחבים רפואיים, פיתוח בזק וייצור בישראל של מכונות הנשמה ועוד.

שר הביטחון נפתלי בנט אמר ״הקמנו 'סיירת' לאיתור טכנולוגיות מתקדמות נגד הקורונה. המטרה שלנו היא להיות כל הזמן צעד אחד לפני הקורונה, כדי להצליח ליישר את הגרף. אנחנו פועלים באפיקי פעולה רבים, ונמשיך כל הזמן. לרשות צוות החירום במפא״ת יעמדו כל הסיוע והמשאבים על מנת שנמצא פתרון למגפה הקשה שאנו חווים. יחד, נצלח את המשבר״.

ראש מפא"ת במשרד הביטחון, תא"ל במיל' ד"ר דני גולד: "מיטב המוחות בישראל מכלל המגזרים השונים מגוייסים, מסביב לשעון, בניסיון לאתר את הטכנולוגיות שיסייעו בהתמודדות עם נגיף הקורונה ומקווים להביא בשורות למדינת ישראל בהקדם".