18 חודשי מאסר נגזרו על אביו של המחבל מברקן

בית המשפט הצבאי גזר 18 חודשי מאסר על אביו של המחבל שרצח את קים יחזקאל-לבנגרוד וזיו חג'בי הי"ד.

ערוץ 7 , כ"ד באדר תש"פ

18 חודשי מאסר נגזרו על אביו של המחבל מברקן-ערוץ 7
לוחמי צה"ל בזירת הפיגוע בברקן
צילום: פלאש 90

בית המשפט הצבאי בשומרון גזר 18 חודשי מאסר על וליד סלימן נעאלוה, אביו של המחבל אשרף נעאלוה אשר ביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן לפני כשנה וחצי, בו נרצחו קים יחזקאל-לבנגרוד וזיו חג'בי הי"ד.

אביו של המחבל הורשע באי מניעת עבירה בכך שידע שבנו מחזיק בנשק אך לא מנע זאת ממנו, נשק שלאחר מכן ביצע בו בנו את הפיגוע הקשה. מלבד 18 חודשי מאסר, הטיל בית המשפט על וליד גם מאסר על תנאי וקנס של 3000 ש"ח.

בתוך כך, אמו של המחבל שוחררה אתמול (חמישי) ממאסר, לאחר שסיימה לרצות את עונשה בגין אי מניעת הפיגוע. האם שוחרר לאחר שנוקו ממאסרה ימי שחרור מנהלי ועונשה קוצר. גם האב צפוי להשתחרר בימים הקרובים וזאת לאחר שהוא צפוי גם לקבל שחרור מנהלי ולסיים לרצות את המאסר שנגזר עליו.

רפי יחזקאל לבנגרוד, אביה של קים הי"ד תקף את גזר הדין: "בית המשפט מתעלם מעובדות. טוענים שיש מידע שלא מגישים לשופט בכדי לא לשרוף אנשי מודיעין, את קים הוציאו להורג. התקיימה הצגה ולא משפט צדק ולכן אני דורש שעוד שופט ידון במשפט המצחיק הזה. אני לא מתכוון לוותר, מי שרצח את קים ישלם את מלוא המחיר".

איריס חג'בי, אמו של זיו הי"ד אמרה "אני ממש כועסת ורותחת על כך שלא קיבלו את הערעור שלנו לגבי המשפט של האמא. מבחינתי היא היתה שותפה מלאה לרצח והיתה צריכה לקבל כמה שנים בכלא''.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחות הנפגעים מסר "אתמול יצאו לביתם הורי המחבל הנתעב שרצח את קים לבנגרוד הי"ד וזיו חג'בי הי"ד בברקן. שני ההורים יכלו למנוע את הפיגוע ואף הורשעו - האמא באי מניעת הפיגוע והאבא ובאי מניעת החזקת נשק של הבן שלו. לצערנו על אף שעונשם הוחמר ביחס למה שעד היום היו מקבלים מעטפת הטרור אין בהחמרה זו די''.