טראמפ הותיר את העיתונאי המום

כתב רשת NBC ששאל טראמפ "מהו המסר שלך לאמריקאים המפוחדים" ספג מתקפה חריפה: "אתה עיתונאי נוראי. השאלה שלך מגעילה. תתבייש בעצמך".

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ה באדר תש"פ

נשיא ארה"ב טראמפ נגד כתב רשת NBC. במהלך מסיבת עיתונאים בבית הלבן על מגיפת הקורונה, נשאל הנשיא טראמפ על ידי כתב רשת NBC פיטר אלכסנדר מהו המסר שיש לנשיא להעביר למאות מיליוני אמריקאים החוששים מנגיף הקורונה.

בתגובה, תקף הנשיא בחריפות את הכתב והותיר אותו המום. "מה אתה אומר לאמריקאים המפוחדים? יש 200 מתים, 14 אלף נדבקים. מיליונים, כפי שאתה ראית, מפוחדים כעת. מה אתה אומר לאמריקאים הצופים בך כעת והם חוששים?", שאל אלכסנדר את הנשיא טראמפ שהינהן בראשו לשלילה במהלך כל השאלה.

התגובה של טראמפ הותירה את אלכסנדר ושאר העיתונאים בהלם. "אני אומר שאתה עיתונאי נוראי. זה מה שאני אומר. אני חושב שזו שאלה מאוד מגעילה, וזה סימן רע מאוד שאתה מעביר לאזרחי אמריקה", אמר הנשיא לאלכסנדר, שנותר המום במקומו.

טראמפ הוסיף עוד כי "אזרחי אמריקה מחפשים תשובות ותקווה, ואתה מחפש סנסציות. תן לי לומר לך משהו: זוהי באמת עיתונאות רעה. כדאי לך לחזור לעיתונאות במקום לחיפוש סנסציות".

הנשיא התייחס לאחר מכן להחלטתו לאשר רכישה ושימוש בתרופות נגד מלריה במגיפת הקורונה, לאחר שניסויים הוכיחו כי הן יעילות. "בואו נראה אם הן עובדות. יכול להיות שכן, ויכול להיות שלא. יש לי תחושה טובה בקשר לזה, אבל מי יודע. צדקתי המון פעמים. בואו נראה מה יקרה", אמר טראמפ.

מיד לאחר מכן פנה לעיתונאי אחר, לא לפני ששלח עקיצה נוספת לעבר אלכסנדר הנבוך ואמר "אתה צריך להתבייש בעצמך".