מד"א בקריאה לציבור: חייבים את עזרתכם, אין לנו סיוע מהמדינה

ארגון מד"א יצא במיזם גיוס המונים לצורך ביצוע תכנית חירום לאומית והעמדת 3000 כוננים ברחבי הארץ ופנה לציבור לסייע להשיג את הציוד

ערוץ 7 , כ"ז באדר תש"פ

צוות מד"א בפעולה
צוות מד"א בפעולה
צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

בימים טרופים אלו, לאור התפשטות וירוס הקורונה והעומס הכבד על בתי החולים, יצא מגן דוד אדום בתכנית חירום לאומית שתיתן מענה רפואי לשוהים בבידוד'.

במסגרת התוכנית ייפרסו מיידית 3,000 כוננים בכל רחבי הארץ, על מנת לטפל בחולים בביתם בלי לפנותם לבתי החולים ככל שניתן.

כדי לבצע את התכנית כנדרש, זקוק מד"א בדחיפות ל-3,000 תיקי רפואה מקצועיים, על מנת לצייד את הכוננים שגויסו במיוחד כדי לתת מענה לקריאות בשטח. אלא שעלות כל תיק שכזה נאמדת ב-4,700 שח.

עקב כך, יצא מד"א בקמפיין מימון המונים נרחב וקורא לציבור לקחת בו חלק. כל תרומה קריטית, במיוחד בשל העובדה שמד"א אינו מתוקצב על ידי המדינה, אע"פ שהוא ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל.

כל פעילותו של הארגון מתאפשרת ממכירת שירותים ומתרומות של נדבנים מהארץ ומהעולם. אגב, המדינה אמנם לא מתקצבת אבל כן מפקחת על מחירי הפינוי באמבולנס.

תיקי הכוננים שעבורם יצא מד"א בקמפיין, כוללים : ערכות בדיקת קורונה, מסכות מיגון, מכשיר החייאה, מנשם, בלוני חמצן ותרופות שיאפשרו להעניק לחולים טיפול חירום רפואי, בבית.

מדי יום מתקבלות עשרות אלפי קריאות למוקדים השונים והעומס הרב על הארגון מקשה על מתן מענה יעיל ומציל חיים לכולם. באמצעות הציוד והמיגון זה יתאפשר.

מצב החירום מחייב אותנו, האזרחים, לקחת אחריות על חיינו ולסייע למד"א להיערך עבורנו לכל תרחיש, בשביל החיים שלנו ושל יקירינו. ידידי מד"א קוראים לכל אחד ואחת מכם, להיות שותפים במאמץ הלאומי ולסייע במימון תיקי הכונן עבור צוותי מד"א. זה עניין של חיים ומוות!

תרמו עכשיו>>