ג'ודו
ג'ודו צילום: איסטוק

אחד מענפי הספורט האולימפיים עתירי ההישגים והזכיות עבור מדינת ישראל בשנים האחרונות הוא ענף הג'ודו. אחרי שבארצות הברית, יפן ואיטליה קראו לוועד האולימפי הבינלאומי להודיע על דחיית משחקי האולימפיאדה בטוקיו שאמורים להתקיים בעוד 4 חודשים, כעת גם בישראל קוראים לדחיה זו באופן פומבי ומוצהר.

מי שקורא לכך הוא לא אחר מאשר יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, אשר ספורטאיו הם אלו שמחזיקים בסיכויים הגבוהים ביותר מבין כלל ענפי הספורט האולימפיים של ישראל, לזכיה במדליות באירוע הספורט היוקרתי ביותר בעולם.

"בשנים האחרונות איגוד הג'ודו מוביל את הספורט הישראלי להישגים בזירה הבינלאומית, מדליות אולימפיות, אליפויות עולם ואירופה ואינספור מדליות בתחרויות בינלאומיות", אמר פונטי.

"בשנה האחרונה האיגוד, הפעילים, המנהלים, המאמנים והספורטאים נושאים את עיניהם ליעד אחד: אולימפיאדת טוקיו 2020. לאיגוד הג'ודו יש ספורטאים המועמדים למדליה אולימפית, שמקדישים את חייהם ומתאמנים שנים ארוכות למשחקים האולימפיים. יחד עם זאת, מה שמנחה אותי ומה שצריך להנחות את כל מי שמנהל את הספורט האולימפי בישראל, הוא טובת הספורטאים שלנו, ביטחונם ובריאותם. זה הזמן להפגנת אחריות ומנהיגות, זהו תפקידנו".

פונטי הוסיף: "הייתי ספורטאי אולימפי ומאמן אולימפי, וגם כיו"ר אני בהחלט מבין את המשמעות הגדולה של ההחלטה אם לקיים או לדחות את האולימפיאדה, אך מחובתי ומתוך אחריות חברתית אני חושב שאין אלטרנטיבה אחרת, אנחנו צריכים לקרוא לדחיית המשחקים האולימפיים".

פונטי אמר כי הוא מזמין את כלל יושבי הראש מענפי הספורט האולימפיים בישראל להצטרף אליו בדרישתו. "מעולם לא ברחתי מהחלטות קשות ונקיטת צעדים, ומחובתנו לנקוט עמדה, גם אם היא אינה קלה. אני קורא ליושבי הראש של הענפים האולימפיים בישראל להצטרף אלי ולפנות לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לדחות את אולימפיאדת טוקיו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו