הסוף לפייק ניוז בוואטסאפ?

יחד עם נגיף הקורונה, גם הפייק ניוז מתפשט במהירות. וואטסאפ עתידה להשיק תוסף חדש להילחם בתופעה

מתנאל ראט , כ"ו באדר תש"פ

הסוף לפייק ניוז בוואטסאפ?-ערוץ 7
הפייק ניוז מתפשט במהירות כמעט כמו הנגיף עצמו
צילום: iStock

הבהלה סביב נגיף הקורונה הפכה לכר פורה להפצות שמועות לא מבוססות ופייק ניוז.

אם גם אתם קיבלתם הודעת לשתות מים חמים כנגד הקורונה, או שמועות על מטוסים שירססו את הרחובות בחומרי חיטוי- כנראה שיש לכם וואטסאפ.

הקלות בה ניתן להעביר הודעות דרך קבוצות הוואטסאפ, והעובדה שכולם ממילא בבית, הפכה את האפליקציה לאחת המובילות בהפצת המידע הכוזב. וואטסאפ עובדת על תוסף חדש לאפליקציה שינסה להילחם בתופעה.

לאחר שחברת פייסבוק כבר נלחמה כנגד הפצת פייק ניוז ברשת החברתית, עכשיו היא מנסה להילחם בתופעה גם באפליקציית המסרים שלה. לאחר מספר שמועות ברשתות החברתיות, החברה הודיעה רשמית בתגובה לאתר TechCrunch כי תוסף חדש שעתיד להיכנס לוואטסאפ עשוי לסייע בעצירת הפצת הפייק ניוז.

על פי הדיווחים, התוסף עתיד להציע למשתמשים לחפש באינטרנט כל הודעה שהועברה מספר פעמים ובכך לבדוק האם נמצא מאחוריו מקור אמין. במידה והמשתמש יבחר ללחוץ על הצעת החיפוש, יפתח חלון חדש דרך חיפוש גוגל שיחפש את תוכן ההודעה ויבדוק האם היא נכונה.

לדברי דובר החברה, התוסף עתיד לסייע למשתמשים ויעניק להם מידע נוסף על הודעות המועברות פעמים רבות. הוא מוסיף כי בינתיים התוסף בבדיקה אבל הוא עשוי להיכנס לתפעול כבר בזמן הקרוב. התוסף כבר קיים בגרסת הבטא של וואטסאפ ובמידה ולא יימצאו תקלות הוא עתיד להשתלב בעתיד גם לגרסא הרגילה.

בכל מקרה, בינתיים נראה שהדרך הטובה ביותר להימנע מחדשות הכזב היא פשוט לא להעביר הלאה הודעות שהגיעו ממקור לא ברור.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!