אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הרופא והמוהל ד"ר יהודה וייל מספר בראיון לערוץ 7 על החששות של הורים בימים אלה ומדגיש כי החשש אינו נוגע כלל ועיקר לעצם ביצוע ברית המילה אלא לאופן ההתכנסות ושמירת הנהלים המתחייבים בימים אלה.

"גם בזמנים רגילים הנושא סביב ברית המילה מלחיץ את ההורים, סביב הכאב והסטריליזציה. הלחץ כעת הוא פי כמה וכמה ובחלק מהדברים הוא לחץ מוצדק כשיש בלבול גדול סביב הוירוס", פותח ד"ר וייל.

"הווירוס לא קשור ישירות לברית המילה, אבל אנחנו רגילים שברית המילה נעשה ברוב עם, רבים רצו לזכות את הסבא והסבא-רבב בסנדקאות והדבר גורם למפח נפש ואפילו למחשבה על דחיית הברית מילה עד יעבור זעם".

"יש הוראות ברורות של הרבנות הראשית ומשרד הבריאות. אין שום הצדקה לדחות את ברית המילה", קובע וייל. "ההוראות הן סביב התאספות של אנשים. ברית מילה ברוב עם לא ניתן לעשות. המקסימום הוא עשרה אנשים ובברית מילה, שלא כמו בחתונה, אין הכרח במניין. ברית מילה נעשית במקום סגור ולכן לא ניתן לעשות בקהל גדול".

"לא לחשוף אנשים מבוגרים ואם הסבא רבא ציפה להיות הסנדק, הוא ייאלץ לוותר ונמצא בימים אחרים תחליף כלשהו. צריך לוודא שלא מגיע מישהו בבידוד ולא לזלזל ולחשוב שאם נותרו לנו רק עוד יומיים לבידוד זה בסדר. מי שבקבוצת סיכון יהיה עם מסיכה ויעמוד במרחק משאר האנשים, להקפיד על חלונות פתוחים ומרחק בין אנשים".

וייל קובע כי תינוקות אינם בסכנת הידבקות כל עוד הכללים הרגילים נשמרים. עם זאת הוא מוסיף ומדגיש כי יש להקפיד ולוודא שאת ברית המילה מבצע מוהל בעל ניסיון, על מנת שלא ייווצר חלילה צורך בפינוי רפואי בשל תקלה כזו או אחרת. כמו כן יש לוודא "שהמוהל יהיה זמין 24 שעות אחרי הברית לכל שאלה כדי שלא יצטרכו לפינוי".

בדבריו מזכיר כי לאורך השנים נבחן עם ישראל בדבקותו במצוות ברית המילה ובמצבים קשים בהרבה הקפיד עם ישראל לקיים את המצווה במועדה, וכך גם היו אנו מצווים שלא לדחות את התאריך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו