נציגי כחול לבן בבג"ץ: "הדמוקרטיה בסכנה"

ח"כ עופר שלח טען כי ''כנסת מתפקדת היא לא רק חיונית לדמוקרטיה, היא חיונית להתמודדות של ישראל עם משבר הקורונה''.

חזקי ברוך , כ"ו באדר תש"פ

ניסנקורן ועופר שלח
ניסנקורן ועופר שלח
צילום: כחול לבן

נציגי מפלגת כחול לבן הגיעו אחר הצהריים (ראשון) לבית המשפט העליון לקראת פתיחת הדיון בעתירה נגד יו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין, הדורשת לאלץ את אדלשטיין לכנס את המליאה כדי להצביע על החלפת יושב הראש ועל הקמת הוועדה המסדרת.

נשיאת העליון השופטת אסתר חיות אמרה כי הדיון היום יתמקד רק בנושא בחירת יושב ראש הכנסת.

יו״ר סיעת כחול לבן, ח״כ אבי ניסנקורן, אמר לפני הכניסה לבית המשפט כי ״דווקא בימים קשים אלה חשוב כל כך שתהיה כנסת מתפקדת, למען שלום האזרחים ולמען הדמוקרטיה הישראלית שמצויה בסכנה של ממש.

''הכנסת חייבת לחזור לעבוד באופן מלא, לטובת שקיפות בקבלת החלטות וכדי לפקח על החלטות הממשלה. נבקש היום מזור מבית המשפט כדי שנוכל למלא את חובתנו כנבחרי ציבור במאמץ לתת מזור לאזרחי ישראל״, הוסיף.

ח״כ עפר שלח אמר ״באנו לכאן היום כדי שגם בית המשפט העליון יתן את החותמת שלו על מה שברור לכל אזרח והוא: שכנסת מתפקדת היא לא רק חיונית לדמוקרטיה, היא חיונית להתמודדות של ישראל עם משבר הקורונה.

''דווקא אל מול הניסיון של הממשלה ביום חמישי האחרון לסגור את הכנסת, שהיועץ המשפטי לממשלה צריך להזכיר לראש הממשלה ולשרים שלו שאין להם בכלל סמכות על הכנסת, אל מול ההתנהגות הזאת חשוב במיוחד שהכנסת תחזור לתפקד ושבית המשפט העליון יאמר את דברו״, כך שלח.