יעקב ליצמן
יעקב ליצמןצילום: יהונתן ולצר/TPS

שר הבריאות יעקב ליצמן סיפר הערב (ראשון) לחדשות 12 כי הממשלה שוקלת להאריך את תקופת שעון החורף עד ה-1 במאי, כדי לצמצם יציאת הישראלים מביתם.

ליצמן תקף את יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, שטען כי ניתנה הוראה לסגור מעבדות בשבת. "ליברמן צריך להתנצל. לא הייתה שום הוראה ממשרד הבריאות לסגור מעבדות. זאת עלילת דם של איווט ליברמן, חד משמעית. לא הייתה שום הוראה. כולם היו צריכים לפעול".

"אם אנחנו לא נשמור על הבידודים שחייבנו אנחנו חלילה וחס יכולים להגיע למה שקורה בחו"ל", הבהיר שר הבריאות, "יש תוהו ובוהו באמריקה ובאירופה. אנחנו בהרבה דברים טובים יותר ואנחנו צריכים לשמור על זה".

"אנחנו רק בהשתפרות", הדגיש ליצמן, "מאז שעשינו את הצווים רואים השתפרות במצב. בכל המגזרים. אני יודע שאולי תשאל אותי על החרדים, גם על הערבים. אני נגד זה שתגידו שהמגזר החרדי יותר גרוע ממגזרים אחרים. סגרו בתי כנסת. הרבנים רואים את המצב".

לדברי ליצמן, "בכל מגזר יש חריגים. היו בפארקים, היו בים, יש חריג בכל מקום ולכן תפקידנו הוא להכניס מודעות יותר ויותר אצל כל המקומות. המגמה הכללית במגזר החרדי, כמו המגזר הכללי, זה לשמוע ולהקשיב לתקנות - והם עושים את זה. איפה שיש חריג אז מטפלים בזה. אני לא משטרה".

שר הבריאות אמר כי מספר הבדיקות שמתבצעות ביום כבר גדל: "כבר היום עושים 3000 בדיקות ביום, אחר כך יהיו 5000 ונגיע גם ל-10,000. הנגיף הזה בא בהפתעה. הנגיף הזה זה כבר לא סטנדרט. תראו מה קורה באירופה ובאמריקה, הם משתלטים פי 10 פחות מאיתנו.

''לכן צריך לשמור על הכללים ולהקפיד מה שביקשנו. אם הציבור ישמור ויקיים את מה שביקשנו אז לא יהיה סגר, אם לא יקיימו אז נעשה דברים יותר קשים", כך ליצמן.

ד"ר שירי מסה מסבירה על נגיף הקורונהקמילה בצ'ינס